Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

GRAND PRIX DLA ZESPOŁU TANECZNEGO NEW DANCE FAMILY

 

Zespół Taneczny NEW DANCE FAMILY nie poddaje się i pomimo wielu trudności i ograniczeń związanych z pandemią ciężko trenuje przygotowując się do udział w Ogólnopolskich Festiwalach i Przeglądach Tanecznych. Pokłosiem ciężkich treningów okazał się udział w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca, który odbywał się w Sulechowie.

Zespół Taneczny NEW DANCE FAMILY wystawił rekordową liczbę 10 choreografii, które przygotowała Kierownik Artystyczny Zespołu - Manuela Mamys.

Nasi tancerze spisali się na medal. Dosłownie! Wszystkie układy zostały docenione i bardzo wysoko ocenione przez jury, które przyznało aż 8 pierwszych miejsc, jedno drugie miejsce i jedno trzecie miejsce w poszczególnych kategoriach tanecznych i wiekowych, w których starowały dzieci i młodzież ze Skwierzyny i Przytocznej. Poniżej prezentujemy zwycięskie choreografie.

Tancerze ze Skwierzyny i Przytocznej mieli bardzo silną konkurencję, gdyż w festiwalu wzięło udział wiele zespołów z Polski. Tym większa była ich radość, kiedy jurorzy ogłosili swój werdykt. A prawdziwą euforię wywołała główna nagroda - Grand Prix Festiwalu, która trafiła do najstarszej grupy. Dodatkowo przyznano dwie nagrody specjalne dla naszych tancerzy - Ninie Maternie i Aleksandrze Krzyżelewskiej.

I miejsce

Choreografie: PRZEBUDZENIE, PINOKIO, MYSZKI, WESOŁA SZKOŁA, MEXICO, PAJECZE SIDŁA, DZIWNY JEST TEN ŚWIAT, BLACK PEARL

II miejsce

Choreografia: W SZWALNI

III miejsce

Choreografia: SILVER BIRD

GRAND PRIX

Choreografia BLACK PEARL

Udział w Festiwalu był możliwy dzięki wsparciu jakie uzyskały Stowarzyszenia Zespołu w ramach otwartych konkursów ofert w Gminie Skwierzyna i Gminie Przytoczna oraz Powiatu Międzyrzeckiego za co ogromne podziękowania składają tancerze i ich rodzice.

Obecnie cały Zespół przygotowuje się do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Dance – Passion and Life”, który odbędzie się 28 maja 2022r.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment