Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Okolice Skwierzynne – reaktywacja. Co Wy na to?

Wielu mieszkańców pamięta, dzień 13 października 1994 roku, kiedy to ukazał się pierwszy numer miesięcznika regionalnego Okolice Skwierzynne, którego redaktorem naczelnym został,   historyk i zacny człowiek, śp. dr Stanisław Władysław Adamczyk.   Wielu też pamięta z jakim entuzjazmem przystąpił do redagowania pisma zespół redakcyjny   (patrz zdjęcie   jubileuszowej okładki z numerem 10), który przez wiele lat kontynuował swoją wolontariacką, dziennikarską pasję. A po kilku latach, jak ktoś wówczas napisał o tej grupce zapaleńców, że oni sami nie przypuszczali, że w małej Skwierzynie uda się tak długo wydawać lokalne pismo. Niestety, wszystko się kiedyś kończy (?). I tak się stało w tym przypadku, kiedy kolejne ekipy zaczęły „wykorzystywać” ten zapał do swoich partykularnych celów w walce politycznej. Zaczęły się pojawiać skrajne opinie o tym, jedynym w powojennej historii miasta, piśmie. Od niezmiennego, pozytywnego doceniania roli pisma w życiu skwierzynnej społeczności do formułowania zarzutów i obrzucania różnymi epitetami. Oczywiście w zależności od zapatrywań politycznych, wypowiadających się na ten temat.

Czy na pewno musi tak nadal być, że nie mamy „swojego” pisma? Czy ta historia musi się tak zakończyć? Pewnie zapytacie czy w dobie Facebooka, mediów elektronicznych ma to sens? Jak pokazuje doświadczenie innych miast – TAK. Skwierzyna to nasze miasto więc każdy może w nim coś zmienić. Stąd inicjatywa reaktywowania Okolic Skwierzynnych. Pisma odwołującego się do znakomitej historii, ale bez jakichkolwiek naleciałości.

Czy to się uda? Tylko Wy, drodzy mieszkańcy i czytelnicy, możecie sprawić, aby tak się stało. Co na to miejscowe władze i rajcowie? Oczywiście mogą włączyć się w tę inicjatywę, ale jedynie na zasadzie, sprawdzonej wcześniej, autonomicznej wkładki do „OS”.

Czas na działanie! Zapraszamy i zachęcamy do współpracy, wszystkich którym nie są obojętne skwierzynne okolice i ludzie tu mieszkający.

Szukamy redaktorów, fotografów, korespondentów, ale także tych którym wydaje się, że nie potrafią sprostać zadaniu, ale mają po prostu… coś do powiedzenia.

Piszcie i zgłaszajcie swoje uwagi, a przede wszystkim swoją chęć wsparcia tej inicjatywy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poniżej, dla przypomnienia, Okolice Skwierzynne nr 10 z października 1995 roku.

 

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment