Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Skwierzyńskie medale

Aby uzupełnić naszą bazę informacji o ważnych wydarzeniach dziejących się w naszym mieście, prezentujemy skwierzyńskie medale, tzn. wykonane z okazji rocznic i przedsięwzięć dotyczących tylko Skwierzyny, bądź tu się odbywających. Z oczywistych względów są to z reguły medale wojskowe, ale jest także kilka wyjątków. Medale z okazji 700-lecia lokowania w Skwierzynie miasta, 25 lat skwierzyńskiej samorządności, a także z okazji 70. rocznicy powrotu Skwierzyny do Macierzy. W  przygotowanej - przez naszego czytelnika - bazie nie zamieszczono typowych medali resortowych bądź, które można otrzymać za uzyskane sukcesy sportowe. Choć tutaj także odstąpiono od tej zasady ze względu na wyjątkowość tych przedsięwzięć. Są to: Medal X Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich, medale rajdu „Szlakiem Bobrów” czy też Woodwaste Półmaraton o Złotego Lwa Skwierzyny. Jest także Medal V Gry Specjalnościowej Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP.

Prosimy naszych czytelników o stałe uzupełnianie  bazy  i przesyłanie informacji na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Medal Burmistrza Skwierzyny: "Bene Meritus (dobrze zasłużony) Skwierzyna - miasto królewskie". 2017 r.

Woodwaste Półmaraton o Złotego Lwa Skwierzyny -2015 r.

Medal z okazji 70. rocznicy utworzenia Garnizonu Skwierzyna - 2015 r.

 

Medal dwóch rocznic: 70. rocznicy Powrotu Do Macierzy i Ustanowienia Administracji Państwowej/1945-2015 oraz 70. rocznicy Powojennego Osadnictwa Ludności na Ziemi Skwierzyńskiej/1945-2015/Byliśmy. Jesteśmy. Będziemy.

 

Medal jednostronny z okazji 25. rocznicy skwierzyńskiego Samorządu. Skwierzyna 2015 r.

Medal z 2014 r., z okazji 70. rocznicy dziedziczenia tradycji przez 35. Sdr OP.

95 lat Służby Uzbrojenia i Elektroniki. Spotkanie Uzbrojeniowców ŚOW. Skwierzyna 2013 r.

Medal z 2006 r., z okazji 40. rocznicy sformowania 28. Batalionu Dowozu Amunicji w Skwierzynie.

Medal z 2005 r., z okazji 30. rocznicy sformowania 22. Polowej Technicznej Bazy Przeciwlotniczej w Skwierzynie.

Medal z 2005 r., z okazji 60. rocznicy utworzenia polskiego Garnizonu Skwierzyna.

Medal X Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. Lubuskie 2004. Skwierzyna była organizatorem biegu na orientację.

Medale Rajdu „Szlakiem Bobrów”, który organizowany jest od 2000 r. Rajd znany jest z zaskakującej pomysłowości tak organizatorów jak i uczestników. Jednym z wyróżnień dla uczestników jest medal pamiątkowy.

Medal V Gry Specjalnościowej Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. Gra odbyła się 7-10 września 2000 r. na terenie jednostki wojskowej w Skwierzynie, a organizatorami byli, poza Komendą Chorągwi, 61 Skwierzyńska Brygada Przeciwlotnicza i Komenda Hufca w Skwierzynie.

Medal pamiątkowy (jednostronny, w formie odznaki) 61. Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej w Skwierzynie.

Medal z okazji 700. rocznicy lokowania w Skwierzynie miasta przez księcia wielkopolskiego Przemysła II. Choć nie przetrwał żaden dokument zawierający konkretną datę. W dokumencie z 1312 roku zachowała się jedynie informacja o wytyczeniu przez księcia wielkopolskiego Przemysła II granicy między miastem Skwierzyna a wsią Popowo. Można więc przyjąć, że prawa miejskie Skwierzyna posiadała już przed śmiercią władcy w 1296 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment