Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

            XXXII Gorzowskie Spotkania Teatralne

7 listopada (sobota), godz. 19.00
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.
BAL W OPERZE – premiera
Julian Tuwim
Reżyseria: Lech Raczak, Daria Anfelli
Muzyka: Paweł Paluch
Scenografia: Piotr Tetlak
Kostiumy: Natalia Kołodziej
Ruch Sceniczny: Tomasz Dajewski
Zespół muzyczny: Marek Zalewski /fortepian/, Marcin Stachowiak/Mariusz Nowaczyński /klarnet/, Lech Serpina /skrzypce/ , Paweł Czyrka /kontrabas/, Mariusz Lipiński/Ireneusz Budny /perkusja/
Obsada:
Michał Anioł, Bartosz Bandura, Beata Chorążykiewicz, Joanna Ginda, Bogumiła Jędrzejczyk, Marta Karmowska, Anna Łaniewska, Jan Mierzyński, Edyta Milczarek, Karolina Miłkowska – Prorok,
Kamila Pietrzak – Polakiewicz, Bożena Pomykała – Kukorowska, Przemysław Kapsa, Artur Nełkowski,
Krzysztof Tuchalski, Cezary Żołyński
„Bal w operze” najpopularniejszy poemat satyryczny Tuwima. Powstał w 1936 roku. Zaliczany do jednych z ostrzejszych i brutalniejszych utworów w jego twórczości. Tuwim piętnuje zachowanie elit dwudziestolecia międzywojennego, poświęcających czas na rauty i przyjęcia. Akcja rozgrywa się jednocześnie w gmachu Opery, na ulicach miasta i okolic dzięki czemu poeta uzyskuje syntetyczny obraz współczesnej mu epoki. „Bal w operze” jest bowiem obrachunkiem ze światem. Poeta krytykuje przede wszystkim elity rządzące (sanację) oraz szerzej – całe społeczeństwo. Utwór ma zatem cechy pamfletu politycznego.

Czas trwania: 60 min. (bez przerwy)

————————————–

8 listopada (niedziela), godz.15.00 i 19.00
Teatr Syrena z Warszawy

HALLO SZPICBRÓDKA

Musical
Adaptacja: Hanna Maria Kos
Autor: Ludwik Starski
Reżyseria: Wojciech Kościelniak
Choreografia: Jarosław Staniek
Scenografia i wizualizacje: Damian Styrna
Kostiumy: Bożena Ślaga
Obsada:
Anna Terpiłowska, Marta Walesiak , Justyna Woźniak, Hanna Śleszyńska, Katarzyna Żak, Piotr Polk,
Piotr Siejka, Przemysław Glapiński, Albert Osik, Łukasz Chmielowski , Michał Konarski, Jacek Pluta, Wiktor Korzeniowski, Krzysztof Żabka, Mateusz Deskiewicz, Marcin Piętowski, Piotr Kamiński, Paweł Kamiński, Tancerki i Tancerze Teatru Syrena

Dwudziestolecie międzywojenne. Warszawa. Teatrzyk rewiowy „Czerwony Młyn” przeżywa finansowy i artystyczny kryzys. Na widowni pustki, a właściciel nie ma już pieniędzy na pensje dla pracowników. Kiedy komornik wręcza dyrektorowi nakaz zajęcia majątku teatralnego, niespodziewanie pojawia się elegancki dżentelmen, inżynier Fred Kampinos i proponuje swoją pomoc. Bardziej od tego, co dzieje się na scenie, interesuje go jednak tancereczka Anita i sąsiadujący z teatrem bank…
„Hallo Szpicbródka”, film Janusza Rzeszewskiego i Mieczysława Jahody, to jeden z największych przebojów w historii polskiego kina.
Wojciech Kościelniak, mistrz polskiego teatru muzycznego, przygotował wierne pierwowzorowi, a zarazem nowoczesne przedstawienie z dynamiczną akcją, melodyjnymi piosenkami i błyskotliwymi dialogami.
Czas trwania: 150 min. (z przerwą)

——————————–

9 listopada (poniedziałek), godz. 19.00
Teatr Lubuski im. Leona Kruczkowskiego z Zielonej Góry

GDY PRZYJDZIE NOC – TRAGEDIA MIŁOSNA

Scenariusz, reżyseria, ruch sceniczny: Paweł Wolak, Katarzyna Dworak (PiK)
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Bulanda
Muzyka: Jacek Hałas
Obsada:
Beata Sobicka-Kupczyk, Joanna Koc, Radosław Walenda, Urszula Zdanowicz-Łabiak, Wojciech Brawer, Joanna Wąż, Anna Chabowska, Romana Filipowska, James Malcolm, Kinga Kaszewska-Brawer, Robert Kuraś, Tatiana Kołodziejska Marta Frąckowiak, Aleksander Stasiewicz, Alicja Stasiewicz, Ernest Nita, Marek Sitarski, Elżbieta Donimirska

Zielonogórska inscenizacja GDY PRZYJDZIE SEN-TRAGEDIA MIŁOSNA to druga część w tak zwanej trylogii OPOWIEŚCI WIEJSKICH. Opowieści o człowieku poprzez pryzmat wsi. Konfrontacja jednostki ze społecznością. Pierwsza cześć czyli DROGA ŚLISKA OD TRAW opowiadała o złu, druga to opowieść o miłości a trzecia będzie skupiała się na rodzinie.
Spektakl dla widzów dorosłych

Czas trwania: 105 min. (bez przerwy)

————————————-

10 listopada (wtorek), godz. 19.00
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera,
Teatr Tu i Teraz

JAKOBI I LEINDENTAL

Hanoch Levin
Przekład: Michał Sobelman
Reżyseria: Marcin Hycnar
Muzyka: Czesław Mozil, Filip Kuncewicz
Scenografia: Julia Skrzynecka
obsada:
Katarzyna Herman, Jacek Braciak, Michał Starski

Dwaj przyjaciele od lat spędzają wspólnie czas pijąc herbatę i grając w domino. Wszystko zmienia się, gdy jeden z nich postanawia „zacząć żyć pełnią życia”. Jakie konsekwencje przyniesie ta decyzja? Czy rzeczywiście szczęście jest na wyciągnięcie ręki?
Autor tekstu – Hanoch Levin – to jeden z najważniejszych izraelskich dramatopisarzy; jego dramaty cieszą się niesłabnącą popularnością na polskich scenach.

Czas trwania: 100 min. (z przerwą)

——————————————

11 listopada (środa), godz. 19.00
Agencja Artystyczna Księżyc w misce

WSZYSTKO O MĘŻCZYZNACH

Obsada:
Michał Lesień-Głowacki, Arkadiusz Janiczek, Marcin Kwaśny

Świat wykreowany ze strzępów rozmów podsłuchanych w siłowni, deklaracji składanych przy kieliszku, buńczucznych gróźb mafiosów z półświatka, nie do końca twardych męskich rozmów, w sytuacjach, kiedy staje się wobec utraty najbliższych… Trzech aktorów wciela się w kilkanaście postaci, z pasją i szczerością, dając widzom powód do uśmiechu i jednocześnie do zadumy.

Czas trwania: 90 min. (z przerwą)

———————————————

12 listopada (czwartek), godz. 19.00
Teatr 6. piętro z Warszawy

Reżyseria: Olga Lipińska
Scenografia: Tatiana Kwiatkowska

SŁONECZNI CHŁOPCY

Obsada:
Piotr Fronczewski, Krzysztof Kowalewski, Robert Koszucki

Wspaniali komicy Willy Clark i Al Lewis przez wiele dziesięcioleci tworzyli słynny duet estradowy Słoneczni Chłopcy. Ich zabawne skecze i komediowe scenki śmieszyły do łez kilka pokoleń widzów. Niestety, teraz okres popularności i sławy już minął. Od wielu lat skłóceni i pełni wzajemnych pretensji, nie występują na scenie i nie utrzymują ze sobą żadnych kontaktów. Aż do momentu, kiedy nagle pojawi się kusząca propozycja zarobienia dużych pieniędzy i powrotu na szczyty kariery. Żeby to osiągnąć muszą zapomnieć o wzajemnej nienawiści i wystąpić w jednej ze swoich najśmieszniejszych scenek w popularnym programie telewizyjnym. Ale jak mają to zrobić, kiedy na sam dźwięk głosu partnera reagują atakami niepohamowanej złości?

Czas trwania: 110 min. (z przerwą)

————————————————–

13 listopada (piątek), godz. 19.00

NIEZNOŚNA LEKKOŚĆ BYTU

Piwnica Pod Baranami
35 Lat Jazzowych Filarów – Impreza towarzysząca GST
Gospodarz wieczoru: Leszek Wójtowicz
Kierownictwo muzyczne: Michał Półtorak
Scenariusz i reżyseria: Bogdan Micek

Wieczór w gorzowskim Teatrze z udziałem artystów Piwnicy Pod Baranami, która szczególną jest „wyspą” – broń Boże nie spokojną i utopijną.
W kabaretowej ekstraklasie znajdą się występy m. im: Aloszy Awdiejewa, Tadeusza Kwinty, Mieczysława Święcickiego, Marka Michalaka, Czesława Wojtały, Ewy Wnuk-Krzyżanowskiej, Oli Maurer, Tamary Kalinowskiej, Leszka Wójtowicza, Piotra Kuby Kubowicza, Agaty Ślazyk, Doroty Ślęzak, Beaty Czerneckiej, Maćka Półtoraka, Rafała Jędrzejczyka, Kamili Klimczak, Andrzeja Talkowskiego, Anety Talkowskiej i innych.
Liczna zgrana bohema artystyczna rzucająca wszystko dla wspólnej zabawy.
Niepowtarzalna atmosfera – surrealistyczny humor, liryka, wspaniałe piosenki.

———————————————-

14 listopada (sobota), godz. 19.00
Teatr Ateneum z Warszawy

MARY STUART

Wolfgang Hildesheimer
Przekład – Dorota Sajewska
Reżyseria i scenografia – Agata Duda-Gracz
Ruch sceniczny – Tomasz Wesołowski
Muzyka – Maja Kleszcz, Wojciech Krzak
Obsada:
Agata Kulesza, Paulina Gałązka, Maja Kleszcz (gościnnie), Grzegorz Damięcki, Bartłomiej Nowosielski,
Wojciech Brzeziński, Przemysław Bluszcz, Tomasz Schuchardt, Wojciech Krzak (gościnnie)

Maria Stuart była najsłynniejszą Szkotką i najsłynniejszą królową tego dzielnego narodu. Był wiek XVI, trwały wojny między protestancką Anglią i katolicką Szkocją, raz jedni byli górą, raz drudzy. Spisek gonił spisek, zdrada goniła zdradę, królowanie to nie był łatwy zawód. Anglicy w końcu okazali się silniejsi i Maria Stuart poszła pod sąd, a potem pod katowski topór. Stała się jedną z wielkich legend nie tylko swojego kraju, pisano o niej uczone książki i teatralne dramaty. Sztuka współczesnego niemieckiego dramatopisarza Wolfganga Hildesheimera nie zajmuje się jednak historią; opowiada o jednym epizodzie: ostatnich chwilach Marii S. Nie spodziewajcie się jednak żadnych sentymentalnych lamentów nad nieszczęsną władczynią niesłusznie skazaną na skrócenie o głowę. „Mary Stuart” to poetycka fantazja o strojeniu się na śmierć i wykorzystywaniu tej śmierci przez najbliższe otoczenie królowej. Dramatyczny, ale i groteskowy hymn o odchodzeniu pośród oficjalnych fanfar i małych, prywatnych interesów. Spektakl prowadzą dwie znakomite Agaty: jako reżyserka Agata Duda-Gracz i jako Mary – Agata Kulesza.

Czas trwania: 105 min. (z przerwą)
Spektakl dla widzów dorosłych!

————————————–

15 listopada (niedziela), godz. 19.00
Teatr Polonia

DANUTA W.

Autorzy: Danuta Wałęsa, Piotr Adamowicz
Adaptacja i wykonanie: Krystyna Janda
Reżyseria: Janusz Zaorski
Światło: Andrzej Wolf
Scenografia: Krystyna Janda

Spektakl „Danuta W.” powstaje na kanwie książki Danuty Wałęsy „Marzenia i tajemnice”, opracowanej przez Piotra Adamowicza, wydanej przez Wydawnictwo Literackie z Krakowa. W odważnej i przejmującej autobiografii autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad. Mówi – jak zawsze naturalna i silna – zarówno o chwilach wspaniałych, jak i o cenie, którą przyszło za nie zapłacić. Opowiada światu swoją wersję wydarzeń.

Czas trwania: 150 min. (z przerwą)

————————————————————————————–

Sprzedaż biletów od 19 października od godz. 8.00 w kasie teatru

karnet- 690 zł

Bal w operze – 60 zł

Gdy przyjdzie noc – tragedia miłosna 60 zł

pozostałe  spektakle 108 zł

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment