Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Ukazało się kolejne, trzecie już wydanie „Pegaza Lubuskiego” (94), czasopisma literackiego, które od ubiegłego roku ukazuje się w nowej odsłonie.

Tym razem pod hasłem DROGA - rozumiana dosłownie (jako funkcja komunikacyjna), ale i w wymiarze humanistycznym i metaforycznym - jako przeciwieństwo pozostawania w miejscu i sposób poznawania i odczuwania.  Agnieszka Moskaluk – redaktorka naczelna Pegaza i prezeska gorzowskiego oddziału Związku Literatów Polskich – w słowie od redakcji, zwraca się z apelem: I rozejrzyj się, do cholery, dookoła siebie. Bo droga to nie tylko ta ścieżka pod stopami. Bo inaczej po co byłyby cudne manowce?Niebo gwiaździste i prawo moralne? I ludzie.

Znajdziemy w tym numerze m.in wiersze, opowiadania, felietony, recenzje, jest też wywiad i informacje o imprezach i spotkaniach, a wszystko okraszone fotografiami podróżniczki i autorki oprawy graficznej tego numeru - Marty Wrzask.

Wśród autorek  są  dwie skwierzynianki. Pierwsza z nich: Beata Igielska  (zastępczyni redaktorki naczelnej Pegaza i wiceprezeska gorzowskiego oddziału Związku Literatów Polskich) w tym numerze, w roli recenzentki dwóch nowych książek Ryszarda Jasińskiego. Druga, to Milena Guzik, autorka opowiadania Poszukiwany, w którym: „...odbywa podróż w głąb siebie, aby znaleźć tę część mnie, którą spycham ze sfery świadomości”.

Kolejni autorzy to: Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk, Agnieszka Moroz, Olga Smolec-Kmoch, Joanna Ziembińska-Kurek, Zbigniew Witosławski, Łucja Fice, Krystyna Dziewiałtowska-Gintowt, Agata Wolska, Jacek Lauda, Z. Marek Piechocki, Jerzy Hajduga, Adam Korzeniowski, Hanna Bilińska-Stecyszyn, Aneta Gizińska-Hwozdyk, Jolanta Karasińska, Janina Jurgowiak, Beata Patrycja Klary-Stachowiak, Ferdynand Głodzik, Weronika Górnicka, Czesław Sobkowiak, Roman Habdas, Anna Dominiak, Magda Magdalena Turska.

Życzymy udanej lektury, a kolejne wydanie "Pegaza..." - w grudniu, ale już  „w atmosferze swojskości”.

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment