Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Program 39. Gorzowskich Spotkań Teatralnych.

Tegoroczna edycja zaplanowana jest od 11 - 17 listopada 2023.

Sprzedaż biletów w kasie teatru planujemy od 9 października od godz. 8.00
Sprzedaż biletów online od 10 października od godz. 9.00
Cena karnetu na wszystkie wydarzenia 840 zł 

11 listopada /sobota/ godz. 16.00 i 19.00
Fundacja Ewy Błaszczyk
„WANIA, SONIA, MASZA I SPIKE”     

Reżyseria: Maciej Kowalewski

Występują: Ewa Błaszczyk, Małgorzata Rożniatowska, Marianna Janczarska, Dorota Landowska, Maciej Kowalewski, Wojciech Zieliński

Wania i jego adoptowana siostra Sonia, rodzeństwo w średnim wieku, dzielą dom po rodzicach w Bucks County w Pensylwanii. W idyllicznej scenerii domu na wzgórzu na tarasie z pięknym widokiem na staw popijają poranną kawę. Mają imiona bohaterów Czechowa nadane przez rodziców – entuzjastów teatru. Wania i Sonia nigdy nie musieli dorosnąć. Opiekowali się teraz już zmarłymi rodzicami, nie mają pracy. Pieniądze zapewnia im ich siostra Masza, słynna aktorka seriali klasy premium („Lady killer” to jej najsłynniejsza rola), która jest właścicielem domu i płaci rachunki. Wania (który jest gejem) i Sonia (która zawsze przypomina wszystkim, że została adoptowana) spędzają dni, rozpamiętując wszystkie stracone szanse, zastanawiając się, czy gaj dziewięciu wiśni na ich posiadłości to już wiśniowy sad i opłakują swój raczej czeski los w życiu. Jedynym innym mieszkańcem domu jest sprzątaczka Kasandra, która podobnie jak jej imienniczka, ma skłonność do wypowiadania strasznych i absurdalnych proroctw, w które nikt nie wierzy, a które czasami się sprawdzają. Ta „sielanka” zostaje przerwana niespodziewaną wizytą Maszy, niosącą ze sobą falę dramatu, niekończącą się litanię sukcesów i niepewności oraz znacznie młodszego, wspaniałego acz raczej pustego kochanka o imieniu Spike...

Czas trwania: 120 minut (z przerwą)

Bilety w cenie: 140 zł


12 listopada /niedziela/ godz. 19.00
COPA Agencja Artystyczna
„SUPERPRODUKCJA, czyli kręcimy Krzyżaków”     
Scenariusz i Reżyseria: Michał Paszczyk

Występują: Łukasz Konopka, Bogdan Kalus, Wojtek Błach, Alan Andersz, Ula Dębska

Pewien potentat w branży przetwórstwa mięsnego ma pieniądze, jego znajomy reżyser ma ambicje, kilku znanych aktorów akurat nie ma pracy… Co może powstać z tej mieszanki? Superprodukcja „Krzyżacy. Ostatnia krew”. Zanim na planie superprodukcji reżyser krzyknie „akcja!” sporo się dzieje. Najnowszy spektakl Michała Paszczyka z kabaretu Paranienormalni to ironiczne spojrzenie na polski przemysł filmowy, pozwalające zobaczyć od zaplecza drogę rodzimych superprodukcji filmowych. Od nietrafionego pomysłu na film, poprzez nieudane castingi, fatalne próby i żałosną reżyserię, aż po festiwal filmowy w Gdyni. Widzowie spektaklu „Superprodukcja, czyli kręcimy Krzyżaków” zobaczą to, co dzieje się, gdy kamery są wyłączone. I dowiedzą się, do czego zdolny jest reżyser, który nie ma żadnych zdolności, jak bardzo aktor da się zaorać, żeby dostać rolę, w jaki sposób ustawić kamery, by na bogato pokazać biedne dekoracje i wreszcie czy na źle nakręconym filmie można dobrze zarobić. Żaden kinowy hit nie ma racji bytu bez rzeszy statystów. W tej roli, nie opuszczając teatralnych foteli, wystąpią widzowie "Superprodukcji".

Czas trwania: 120 minut (z przerwą)

Bilety w cenie: 150 zł


13 listopada /poniedziałek/ godz. 17.00 i 20.15
Och Teatr, Warszawa
„POMOC DOMOWA”   

Reżyseria: Krystyna Janda

Występują: Katarzyna Gniewkowska, Krystyna Janda, Małgorzata Kocik, Krzysztof Dracz, Mirosław Kropielnicki

 Farsa! Pyszna! Jedna z najzabawniejszych, które można zobaczyć na polskich scenach. Marc Camoletti – tytan gatunku, tekst wystawiany kilkadziesiąt tysięcy razy na całym świecie.

Mąż (Krzysztof Dracz), żona (Katarzyna Gniewkowska), kochanek (Mirosław Kropielnicki), kochanka (Małgorzata Kocik) i zdrady małżeńskie, jak to w farsie. Jedna noc, jedno mieszkanie, dwie sypialnie i… pomoc domowa (Krystyna Janda), kierująca wydarzeniami. Do tego znikający alkohol – whisky, tequila, rum i szampan, potęgujące nieporozumienia, słabości oraz śmieszności ludzkich charakterów. Jednym słowem – zabawa, i o nią tu idzie.

Czas trwania: 135 minut (z przerwą)

Bilety w cenie: 150 zł


14 listopada /wtorek/ godz. 19.00
Agencja CDN, Kraków
„100 MINUT DLA URODY”   

Reżyseria: Magdalena Smalara

Występują: Katarzyna Dąbrowska/ Monika Węgiel, Joanna Trzepiecińska, Magdalena Smalara, Izabella Bukowska-Chądzyńska

Zespół w składzie: Urszula Borkowska – piano, Wojciech Gumiński – kontrabas, Marcin Świderski – saksofony, flety

Muzyczny spektakl, pełen humoru i wdzięku, oparty na wierszach noblistki Wisławy Szymborskiej, opowiada o życiu, tęsknotach, dociekaniu Prawdy i Piękna, z właściwą poetce serdeczną ironią. Muzyka Urszuli Borkowskiej rozpisana na aktorski czterogłos wydobywa rytm i rym poezji Szymborskiej i sprzyja uwadze widzów.

Izabella Bukowska – Chądzyńska, Katarzyna Dąbrowska/ Monika Węgiel, Joanna Trzepiecińska i reżyserka Magdalena Smalara tworzą idealnie zestrojony kwartet, ale każda z nich ma też partie solowe. Wiersze znane i mniej znane oraz fragmenty „Lektur nadobowiązkowych” składają się na trochę więcej niż 100 minut dla umysłu i serca; tak mało w naszym życiu jest poezji, a przecież tak przyjemnie jest się w niej zanurzyć.

Patronat nad spektaklem objęła Fundacja Wisławy Szymborskiej. Rok 2023 został ogłoszony Rokiem Wisławy Szymborskiej w związku z setną rocznicą urodzin noblistki.

Czas trwania: 100 minut (bez przerwy)

Bilety w cenie: 140 zł


15 listopada 2023r. godz. 19.00
Lubuski Teatr, Zielona Góra
„PRZEDSTAWIĘ CI TATĘ” 

Reżyseria: Robert Czechowski

Występują: Ewa Dobrucka, Katarzyna Hołyńska, Marta Frąckowiak, Paweł Wydrzyński, Robert Kuraś

Wyobraź sobie, że Twoja jedyna, ukochana córka przedstawia Ci narzeczonego, o którym wiesz coś, czego ona nie wie (i z czego na pewno nie byłaby zadowolona). Nie możesz jednak ujawnić tej wiedzy, bo wówczas i Twój sekret ujrzałby światło dzienne… Co by się wtedy stało? Warto się nad tym zastanowić, bo nieprawdopodobne zbiegi okoliczności zdarzają się w życiu częściej niż nam się wydaje. W ich wyniku zwyczajne zdarzenia nabierają niezwyczajnego przebiegu.

Spektakl „Przedstawię ci tatę” to inteligentna, dynamiczna komedia omyłek - doskonała, by spędzić miły wieczór w teatrze. W zabawny sposób pokazuje tematykę związaną z relacjami międzyludzkimi. Stawia pytanie o naturę kłamstwa, o to czy próbując oszukać innych, nie oszukujemy tak naprawdę samych siebie? W przedstawieniu poznajemy bohaterów, którzy mogliby być naszymi sąsiadami, a ich perypetie w równej mierze bawią, co skłaniają do refleksji. Życie przeniesione na teatralną scenę zyskuje nie tylko głębi, ale też humoru. Przerysowanie i dystans są doskonałym narzędziem do zastanowienia się nad tematem ważnym, choć trudnym.

Czas trwania: 80 minut (bez przerwy)

Bilety w cenie: 80 zł


16 listopada /czwartek/  godz. 19.00
Impresariat Artystyczny ODEON, Szczecin
„WĄSIK”   

Reżyseria: Jan Jankowski

Obsada: Milena Staszuk, Jan Jankowski, Bartosz Obuchowicz, Jarosław Boberek, Michał Koterski

Wąsik, ach, ten wąsik… Potrafi sporo namieszać! Nie tylko wywoła dodatkowy stres w oczekiwaniu na przyszłego teścia, ale też sprowokuje wiele komicznych sytuacji. A co najważniejsze – pomoże głównemu bohaterowi stać się mężczyzną!

Młody, wyjątkowo nieasertywny, bezrobotny mężczyzna przygotowuje się na pierwszą wizytę przyszłego teścia. Narzeczona i bezrobotny kumpel – lokator oraz nadto gadatliwy sprzątacz nie pomagają w tym trudnym dniu. Napięcie rośnie z każdą chwilą!

 Co gorsza – w krytycznym momencie zawodzi maszynka do golenia, pozostawiając na twarzy bohatera wąsik. Nowy zarost nieoczekiwanie prowokuje przezabawne sytuacje. Ale to nie wszystko! Okazuje się, że wąs pozwala chłopakowi wreszcie zmienić się w mężczyznę, choć nie jest to łatwa droga…

Dobrego zakończenia można się spodziewać, a o co chodzi z tym wąsikiem – dowiecie się, oglądając przezabawny spektakl.

Czas trwania: 110 minut  (z przerwą)

Bilety w cenie: 150 zł


17 listopada /piątek/ godz. 19.00
„KSIĘGA ZIÓŁ I NIE TYLKO”
wykonanie Anny Seniuk

Scenariusz i reżyseria: Anna Seniuk

Monodram powstał z inicjatywy Anny Seniuk i jest w pełni autorską wypowiedzią sceniczną. Swoistą wiwisekcją własnej drogi artystycznej i doświadczeń życiowych. Aktorka zabiera publiczność w teatralną i poetycką podróż, prowadząc ją z właściwą sobie inteligencją, dowcipem i wdziękiem.

W spektaklu, obok fragmentów z „Księgi ziół” Sándora Máraiego, pojawiają się wiersze Zbigniewa Herberta, Małgorzaty Hillar, Ludmiły Marjańskiej, Tadeusza Różewicza, Wisławy Szymborskiej, Anny Świrszczyńskiej i ks. Jana Twardowskiego, które dopełniają tematycznie wątki poruszane przez wykonawczynię. Miłość, zdrowie, spokój, teatr, dobre życie – gdzie szukać odpowiedzi na tak ważkie tematy? Zapraszamy na spektakl-spotkanie, które może w tym pomóc.

Patronat nad spektaklem objęła Fundacja Wisławy Szymborskiej.

Czas trwania: 90 minut (bez przerwy)

Bilety w cenie: 90 zł

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment