Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

MISTRZOWIE ŚWIATA MIESZKAJĄ W SKWIERZYNIE

Na początku września Zespół Taneczny NEW DANCE FAMILY brał udział w Mistrzostwach Świata organizowanych przez Światową Organizację Tańca – International Dance Organization.

Udział tancerzy poprzedzony był startem w Mistrzostwach Polski, gdzie uzyskali kwalifikację do kadry narodowej. Mistrzostwa Polski odbywały się w marcu i od tego czasu adepci tańca szlifowali układy choreograficzne podczas treningów, aby móc reprezentować swoją gminę, powiat i województwo na arenie międzynarodowej walcząc o najwyższe laury.

W 3-dniowych zmaganiach wzięli udział tancerze z takich krajów jak m.in.: Republika Południowej Afryki, Serbii, Mongolii, Francji, Włoch, Turcji, Finlandii, Niemiec, Danii, Bośni i Hercegowiny, Estonii, Słowenii, Słowacji, Czech czy Ukrainy.

Nasi tancerze przygotowali do udziału w Mistrzostwach Świata 5 choreografii. W każdym dniu prezentowany był inny układ. Dzięki swoim umiejętnością każdego dnia znajdowali się w finałach i mogli walczyć na parkietach z najlepszymi tancerzami świata. Radość była ogromna kiedy okazało się, że nasz Zespół zdobył:

- Mistrzostwo Świata w kategorii formacji senior z układem „Black Pearl”

- Mistrzostwo Świata w kategorii mini formacji dzieci z układem „W szwalni”

- Wicemistrzostwo Świata w kategorii mini formacji junior z układem „Alice New Generation”

- Wicemistrzostwo Świata w kategorii mini formacji senior z układem „Meleficent”

- II Wicemistrzostwo Świata w kategorii mini formacji dzieci z układem „Mexico”

Choreografem zwycięskich układów jest Manuela Mamys - Kierownik Artystyczny Zespołu zaś instruktorkami są Gabriela Dziobek i Oktawia Raczyńska, którym składamy ogromne podziękowania za trud i wysiłek włożony w edukację i rozwój naszych podopiecznych. Wszystkie 5 choreografii zostało docenione przez międzynarodowe jury!

Razem z tancerzami możemy jeszcze raz wspólnie przeżywać wspaniałe chwile, kiedy odgrywany był dwukrotnie hymn Rzeczpospolitej Polskiej pod linkiem:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5345311475556014&id=368178919935986

Podczas Mistrzostw Świata na arenie międzynarodowej Zespół NEW DANCE FAMILY otrzymał zaproszenie do nagrania telewizyjnego i wspólnie z głównymi aktorami serialu „Na sygnale” będziemy mogli zobaczyć ich w 417 odcinku, który zostanie wyemitowany w styczniu 2023 na antenie TVP1. Atmosfera podczas nagrywania serialu była niesamowita. Aktorzy razem z naszymi tancerzami szlifowali w zabawny sposób swoje umiejętności a na koniec wszyscy razem wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Koszt udziału Zespołu w Mistrzostwach wyniósł ponad 31.000,00 zł. Dzięki dofinansowaniu przez naszych przyjaciół wyjazd był możliwy a zdobyte nagrody są największym podziękowaniem za udzielone wsparcie. Dzięki temu rodzice dzieci tańczących w Zespole NEW DANCE FAMILY ponieśli bardzo niewielkie nakłady. Kwota 21.000,00 zł została pokryta ze środków Stowarzyszenia, które pozyskał Przemysław Uss - Menager Zespołu, za co dzieci, młodzież i rodzice serdecznie dziękują i dzięki czemu dalej mogą rozwijać swoje mistrzowskie pasje.

Chcesz zostać Mistrzem Świata? Dołącz do naszej tanecznej rodziny. Zapisy trwają cały rok. Zajęcia odbywają się:

- we wtorki, ul. Mickiewicza 26 - duża sala SP w godz. 16:00 - 20:00.

- w czwartki, ul. Teatralna 5 - sala widowiskowa SOK w godz. 16:00 - 18:30.

- w piątki, ul. Batorego 14 - hala sportowa SP w godz. 16:00 - 20:00.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment