Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

„Nasi” w Mistrzostwach Świata Masters w Kajakarstwie 2022.

W weekend w Bydgoszczy zostały rozegrane mistrzostwa świata masters w sprincie kajakowym. Klasyfikację medalową imprezy zdominowali biało-czerwoni, którzy ponad sto razy stawali na podium.

Światowy czempionat weteranów, rozegrany na torze w bydgoskim Brdyujściu, zebrał blisko 300 uczestników z 17 krajów.

W trzydniowych regatach najlepiej spisali się reprezentanci Polski, którzy łącznie wywalczyli 108 medali (40 złotych, 33 srebrnych, 35 brązowych).

Druga w klasyfikacji medalowej była Ukraina (27 medali – 11 złotych, 9 srebrnych i 7 brązowych), a na trzeciej lokacie uplasowali się Niemcy (26 medali – 7 złotych, 10 srebrnych, 9 brązowych).

Na torze kajakarskim  rywalizowali kajakarscy oldboje na mistrzostwach świata masters. Z bardzo dobrej strony pokazali się nasi reprezentanci, trenujący w Klubie Sportowym Admira w Gorzowie Wlkp.

Miejsca medalowe Polaków („nasze osady”) podczas mistrzostw świata masters w sprincie kajakowym w Bydgoszczy:

Złoty medal przywiozła  osada: SŁAWOMIR SKRĘTY- STANISŁAW JAŁOSZYŃSKI - K-2 200 m 55-64 - 1.

Brązowy medal w  K-1 200 m 55-59  przywiózł:  SŁAWOMIR SKRĘTY