Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

NEW DANCE FAMILY OZŁOCONY I Z NAGRODĄ SPECJALNĄ JURY

Pod koniec maja Zespół NEW DANCE FAMILY ze Skwierzyny oraz Przytocznej brał udział w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „DANCE - PASSION AND LIFE”.

W zmaganiach tanecznych wzięło udział ponad 1.400 osób w 6 kategoriach wiekowych oraz 7 kategoriach tanecznych. Było to niewątpliwie największe święto miłośników tańca w Polsce odbywające się w Powiecie Międzyrzeckim. Łącznie uczestnicy zaprezentowali 111 układów choreograficznych.

NEW DANCE FAMILY kierowany przez Manuelę Mamys przy wsparciu instruktorek Gabrieli Dziobek i Oktawii Raczyńskiej przygotował 10 układów tanecznych. Poszczególne grupy zespołu w swoich kategoriach miały nie lada wyzwanie zmierzyć się z najlepszymi grupami w kraju.

Rywalizacja na parkiecie trwała cały dzień. Tancerze zmęczeni ale w dobrych nastrojach oczekiwali werdyktu jury. Radość była ogromna kiedy okazało się, że NEW DANCE FAMILY zdobył aż 9 pierwszych miejsc i 1 trzecie. Tym samym wszystkie zaprezentowane choreografie zostały docenione i znalazły się na podium. Ten niebywały sukces poprzedzony był ciężką i żmudną pracą na treningach. Tancerze poświęcili wiele czasu i wysiłku, aby przygotować się do ogólnopolskich zmagań. Dodatkowym wsparciem podczas turnieju była ogromna ilość rodziców i najbliższych obecnych na trybunach.

Na sam koniec tanecznego wydarzenia prowadząca ogłosiła, że choreografia „Black Pearl” zaprezentowane przez najstarszą grupę zespołu NEW DANCE FAMILY zyskała wysokie noty sędziów i otrzymała nagrodę specjalną festiwalu. Jednocześnie cieszy fakt, że jury, które sędziuje wiele ogólnopolskich i międzynarodowych mistrzostw doceniło niesamowite show i kunszt artystyczny naszej kulturalnej wizytówki Powiatu Międzyrzeckiego.

Tancerze, instruktorzy oraz rodzice NEW DANCE FAMILY składają serdeczne podziękowania władzom samorządowym Gminy Skwierzyna, Gminy Przytoczna, Powiatu Międzyrzeckiego oraz Województwa Lubuskiego za wsparcie jakie otrzymują w codziennej działalności zespołu. Dzięki niemu możliwy jest dalszy rozwój zespołu oraz udział w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach i mistrzostwach tanecznych. Niech te zdobyte nagrody przez uzdolnione dzieci i młodzież będą największym podziękowaniem za udzieloną pomoc.

NEW DANCE FAMILY zakwalifikował się do kadry narodowej i już we wrześniu będzie reprezentował „naszą małą ojczyznę” na Mistrzostwach Świata. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment