Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Dzielnicowi dla bezpieczeństwa seniorów

Międzyrzeccy dzielnicowi zrealizowali działania mające na celu ochronę osób starszych przed skutkiem oszustw, na które mogą być narażeni. Funkcjonariusze w ramach przeprowadzonej akcji udali się do placówek bankowych , gdzie przekazali pracownikom algorytm działania w przypadkach w których należy podejrzewać, iż osoba starsza mogła zostać ofiarą oszustów. Wielokrotnie czujność pracowników banków przyczyniła się do udaremnienia utraty oszczędności życia osób starszych. Czujność jest nieodzownym elementem walki z przestępcami.

Policjanci w trakcie licznych  działań profilaktyczno – edukacyjnych przestrzegają i informują osoby starsze jak nie zostać ofiarą oszustów i jak należy się zachować w przypadku kontaktu z i nieznanymi, którzy pod pretekstem nagłych i niebezpiecznych sytuacji związanych z osobami dla nas najbliższymi próbują wyłudzić dużą sumę pieniędzy.  Liczne apele oraz kampanie społecznościowe, ukazują dokładnie tą problematykę, niestety nie brakuje osób, które dają się zmanipulować w efekcie czego tracą swoje oszczędności.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu na podległych dzielnicach przekazali przedstawicielom placówek bankowych algorytm postępowania, który pomoże w poprawie bezpieczeństwa osób starszych. Opracowany algorytm oraz zasady ścisłej współpracy są wdrożone od dawna i przynoszą oczekiwane efekty. Mundurowi w ramach akcji ochrony seniorów  przypomnieli pracownikom schemat postępowania, który przyczyni się do zwiększenia  skuteczności walki z oszustami.   

Pamiętajmy: Dbajmy o naszych bliskich, nie dajmy się oszukać !

Zablokuj nienawiść w sieci, zachowaj czujność

Internet daje społeczeństwu wiele możliwości w każdej sferze życia, niestety również w tej negatywnej. Czasami spotykamy się z objawami cyberprzemocy związanej ze świadomym i wrogim zachowaniem osoby lub grupy osób, których celem jest krzywdzenie innych. Do zwalczania cyberprzestępczości policjanci wykorzystują najnowocześniejsze techniki informatyczne, by skutecznie przeciwdziałać negatywnym skutkom ciemnej strony internetu.

Jednym z ważniejszych aspektów związanych z  cyberprzemocą w sieci jest to, aby  nie dawać upustu swoim emocjom. Obraźliwy komentarz, publikowanie filmów i zdjęć bez zgody na udostępnienie wizerunku czy wręcz uporczywe nękanie to częste obrazy internetowego świata. Należy przy tym zwrócić szczególną uwagę na fakt, iż istnieje bardzo cienka granica pomiędzy kiepskim żartem, który w efekcie może stać się obraźliwy, a hejtem. Jedną z podstawowych metod walki z hejtem w sieci jest akceptowanie lub ignorowanie zamieszczonych w nim treści, a w skrajnych przypadkach poinformowanie odpowiednich  służb o swoich obawach. Poza powszechnymi zjawiskami cyberprzemocy można również wyodrębnić te bardziej niebezpieczne, jak na przykład kradzież tożsamości w sieci. Dzięki takiej formie przestępcy wykorzystują metody, by osiągnąć korzyść majątkową poprzez wprowadzenie swojego rozmówcy w błąd, na przykład poprzez prośbę o pożyczkę czy wysłanie złośliwych linków, które mogą umożliwić włamanie się na konta bankowe wytypowanej ofiary.

W obronie tych wszystkich wartości i norm stoją przepisy prawa, które wskazują możliwości prawne, które wykorzystane jest do walki z przestępcami. Poza drogą postępowania cywilnego należy podkreślić, że sprawców przestępstw obowiązuje również prawo karne, które w sposób bezwzględny wykazuje normy współżycia społecznego oraz konsekwencje jego nieprzestrzegania.   Policjanci specjalizujący się z walką z cyberprzestępczością na co dzień analizują i monitorują treści zamieszczenie w sieci. Ponadto z wyjątkowym pietyzmem i skutecznością podchodzą do analizy każdej ze spraw związanej z przestępczością internetową, jednak to często od naszego postępowania zależy nasze bezpieczeństwo w sieci.

Przestrzegaj kilku podstawowych zasad:

 • zastanów się zanim odpowiesz na hejterski komentarz
 • nie odpowiadaj agresją na agresję
 • nie daj się ponieść emocjom, nie odpowiadaj pod wpływem chwili
 • nie publikuj w sieci zdjęć czy filmów przedstawiających osoby, które nie wyraziły na to zgody
 • nie otwieraj podejrzanych wiadomości
 • dbaj o swoją prywatność w portalach społecznościowych.

Okradli światowego potentata. 16 osób zatrzymanych przez policjantów

16 osób z zarzutami kradzieży i paserstwa oraz odzyskane mienie w wysokości około 90 tysięcy złotych to efekt kilkudniowej pracy policjantów z Komisariatu Policji w Skwierzynie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Policjanci z Komisariatu Policji w Skwierzynie uzyskali informację, że w jednym z dużych magazynów znanej światowej firmy, usytuowanym na terenie gminy Przytoczna, może dochodzić do licznych kradzieży drogiego sprzętu, między innymi kamer, tabletów, komputerów i odzieży znanych marek. Po wstępnej weryfikacji poniesionych strat, firma wyceniła utracony sprzęt na kwotę około 415 tysięcy złotych.

Policjanci po zebraniu niezbędnych informacji przystąpili do działania. Z uwagi na bardzo duży zakres czynności do wykonania, w tym licznych przeszukań pomieszczeń oraz konieczność ustalenia i przesłuchania dużej ilości świadków w tej sprawie,  w czynnościach pomagali policjanci z KWP w Gorzowie Wielkopolskim. Do działań zaangażowani byli policjanci z Wydziału Kryminalnego, Wydziału do walki z Cyberprzestępczością, Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego ale również technicy kryminalistyki, którzy pobierali odciski palców osób zatrzymanych oraz ich DNA.

W trakcie działań policjanci przeszukali około 30 pomieszczeń w których zabezpieczyli między innymi kamery sportowe, tablety i laptopy warte około 90 tysięcy złotych.

Finalnie policjanci zatrzymali 18 osób, z których 16 usłyszało zarzuty kradzieży i paserstwa. Wszystkie osoby są obcokrajowcami w wieku od 20 do 40 lat, którzy w ostatnim okresie podjęli pracę na terenie Polski. Za kradzież oraz paserstwo kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności. Policjanci zajęli również ich mienie na poczet przyszłych kar

Rozpoczęcie procedury rekrutacji kandydatów do służby w Policji na rok 2022

Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim ogłasza rozpoczęcie procedury rekrutacji kandydatów do służby w Policji do jednostek organizacyjnych Policji województwa lubuskiego na rok 2022. Planowane są przyjęcia do służby w marcu, czerwcu, sierpniu, wrześniu i grudniu.

KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI W GORZOWIE WLKP.

ogłasza rozpoczęcie procedury rekrutacji kandydatów do służby w Policji  do jednostek organizacyjnych Policji województwa lubuskiego na rok 2022

Planowane przyjęcia do służby w terminie:

7 marca

14 czerwca

2 sierpnia

19 września

29 grudnia

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

 • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii,
 • nie skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
 • korzystający z pełni praw publicznych,
 • posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
 • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
 • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej można znaleźć na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (www.policja.pl) lub na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji  (www.lubuska.policja.gov.pl)., bądź też kontaktując się z Zespołem ds. Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. tel. 47 791 1260, 47 791 1261, 47 791 1262.

Policjant w oczach dziecka- konkurs plastyczny dla dzieci klas „0”

Zapraszamy dzieci klas „0” do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod nazwą „ Policjant w oczach dziecka” Realizowanego w ramach Wojewódzkiego Programu Prewencyjnego pod nazwą „LUPO”. Przedmiotem konkursu jest wykonanie plakatu dowolną metodą, którego treść związana jest z tematem konkursu. Rywalizacja ma na celu edukacje przy wykorzystaniu środków artystycznego wyrazu oraz rozbudowanie kreatywności i wrażliwości estetycznej, a także prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.

Zachęcamy dzieci z grup „0” przedszkoli i szkół powiatu międzyrzeckiego do wzięcia udziału w konkursie, w którym oceniane będą między innymi:

- zgodność pracy z tematyką konkursową

- pracę zbiorową

-wartości estetyczne i techniczne wykonania prac

-oryginalność

Prace należy wykonać dowolną techniką , wielkość minimalna plakatu to 100centymetów na 120 centymetry.  Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie oraz zgłaszania chęci udziału przez Dyrektorów placówek. Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępna poniżej. Termin nadsyłania prac do 18 lutego 2022 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 28 lutego 2022 roku.

Spośród dostarczonych prac komisja konkursowa przyzna I nagrodę oraz wyróżnienie.
Przedszkole, które zwycięży w konkursie otrzyma nagrody rzeczowe. Ponadto dzieci z grupy, która zwycięży otrzymają dyplomy za udział w konkursie. Przedszkole wyróżnione otrzyma dyplomy oraz drobne upominki za udział w konkursie.

Szczegółowych informacji udziela:

sierżant sztabowy Urszula Zawadzka telefon: 519-534-449, 47-792-12-36

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment