O nas  |  Kontakt  |  Reklama      

brak wtyczki flash

ZADAJ PYTANIE


"ZADAJ PYTANIE"
Jeżeli mają Państwo pytania skierowane do konkretnych osób lub instytucji,możecie od dzisiaj zadać je za naszym pośrednictwem.

Czytaj dalej wiecej info

REKLAMA
REKLAMA
Skwierzyna w internecie
HELIOS ZAPRASZA
wiecej
REKLAMA
Skwierzyna w internecie
APTEKI
wiecej

ZDJĘCIE TYGODNIA

"ZDJĘCIE TYGODNIA"
Jeżeli macie ciekawe zdjęcia
którymi chcielibyście się podzielić z innymi użytkownikami
Skwierzyna.eu
prześlijcie je do nas.
Czytaj dalej wiecej info

ZDJĘCIE TYGODNIA

Foto tygodnia
WRZUĆ NEWS

"WRZUĆ NEWS"
to nowa propozycja redakcji
Skwierzyna.eu
Chcemy abyście mieli
jeszcze większy
wpływ na tworzenie
naszego portalu.
Czytaj dalej wiecej


DYŻURY APTEK
wiecej
F A C E B O O K
AKTUALNOŚCI
23.10.2014 Imieniny: Marleny, Edwarda
news  Strefa @ 2013-01-25 07:33:06

Prezentujemy Państwu informację dotycząca aktualnej sytuacji na terenie skwierzyńskiego Parku Regionalnego.Regionalny Park Przemysłowy to ponad 9 hektarów terenu przeznaczonego pod bardzo zróżnicowaną działalność. Dzięki włączeniu go w obręb Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej potencjalni inwestorzy mogą liczyć na wiele ulg i udogodnień. 
Skwierzyński Park wyróżnia doskonałe położenie. Dodatkowo działki wpisano do Miejskiego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.
W dniu 7 maja 2012 r.ogłoszono przetarg na sprzedaż nieruchomości - w tym działki 537/2, wchodzącej w skład RPP. Miejski Plan Zagospodarowania Przestrzennego, który w 2008 r. Rada Miejska jednogłośnie przyjęła, przewiduje że w tej części miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie „Olszynek”, dopuszcza się budowę kaplicy, kolumbarium oraz spopielarni. Przetarg zakończył się sukcesem. Oferowana działkę sprzedano, a uzyskane pieniądze Gmina przeznaczyła na dalszy rozwój Parku Przemysłowego. Inwestor planuje prowadzić szeroko pojęte usługi pogrzebowe – zgodnie z obowiązującym MPZP. Dzięki sprzedaży nieruchomości udało się zrealizować wskaźniki projektowe. Gmina w 2010 roku pozyskała ok. 2 mln zł na przygotowanie, uzbrojenie oraz promocję terenów na obszarze Regionalnego Parku Przemysłowego. Warunkiem rozliczenia otrzymanych środków była realizacja założonych w projekcie wskaźników. W praktyce oznaczało to, że do czerwca 2012 Gmina musiała wprowadzić na teren „Strefy” dwóch inwestorów. W przypadku ich braku miastu groziła utrata i zwrot otrzymanych środków.


Źródło Informacji : Urząd Miasta 
Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarzy: 27

Nick:
E-mail:
Komentarz:
ojciec
witam. ostatnio wyczytalem w sieci ze na terenie skwierzynskiego parku ma otworzyc sie firma CUT WATER zajmujaca sie obrobka metali. wie moze ktos cos na ten temat? czy to moze jakas podpucha?
04-02-13 / 18:35:51-89.230.12*
Jurek
@Tentego

Gdzie masz w tej biednej Skwierzynie hipermarkety ? Chyba socjalnych sklepów Biedronka, Lidl, czy Netto wytargetowanych w najbiedniejszych nie nazywasz hipermarketami ?
03-02-13 / 20:33:14-37.47.1*
crystaleye1
jak zwykle wszyscy niezadowoleni. Bardzo dobrze że się buduje, cokolwiek co da ludziom pracę. A co do spalarni... hm w Poznaniu czeka się tydzień na spopielenie zwłok. Spalanie zwłok jest coraz bardziej popularną formą pochówku i nikt tego nie zmieni, trzeba iść z postępem czasu!!!!
02-02-13 / 19:20:33-46.169.*
Tentego
Tak narzekali na Piotrowskiego, ze hipermarkety budowal. Teraz mamy super gospodarza ktory krematorium buduje. Gdyby ludzie wiedzieli o tej inwestycji, to nigdy by do niej nie doszlo. To sa te konsultacje spoleczne, 24 h na dobe dla mieszkańców i te "Miasto otwarte". Dla kogo te slogany???
02-02-13 / 18:36:24-83.23.16*
mycias
To jest ten raport. Menel ale skąd ta teza że piszę nieprawdę? Skoro według Ciebie spopielarnia zagraża zdrowiu mieszkańców i środowisku to jakoś to udowodnij, uzasadnij. Bo napisać że nie mam racji bez jakiegokolwiek argumentu to jest śmieszne.
01-02-13 / 11:30:36-89.79.20*
mycias
http://www.dialogspoleczny.krakow.pl/ files/objects/2700/35/Raport%20OOS.pdf
01-02-13 / 11:26:38-89.79.20*
menel
1.no mycias - jedynym kto tu pisze nieprawde okazales sie ty, bo w pierwszym poscie napisales, ze krematorium nie ma charakteru uciazliwago, nie jest nieprzyjazna srodowisku i nie zagraza zdrowiu, wiec zanim zaczniesz oczerniac innych, ze pisza nieprawde i cos bezmyslnie kopiuja, to pomysl sam i przepisz wiekszosc tego linku, ktorego ty rzekomo sie doszukales. nie wprowadzaj ludzi wblad piszac, ze poprzednik cos wyssal z palca. zabieg odwrocenia kota ogonem nie jest w tym przypadku skuteczny.

2.jesli kogos nie obchodzi to co tam bedzie postawione to nie powinien w ogole zabierac glosu, bo jest on tu zupelnie bezsensowny.
trzeba naglosnic sprawe i wystosowac odpowiednia petycje, aby ci ktorych los zdrowia mieszkancow jak i chorych ze szpitala nieopodal obchodzi, mogli sie wypowiedziec publiczne np. na debacie w sprawie inwestycji.

3.patrz wladzy zawsze na rece i nie daj rzadzic jak sobie zechce - bo inaczej nie mozesz byc pewny czy ci nie postawia budki z piwem naprzeciw szkoly, (badz jak pani Kopacz w kryzysie lekka reka przyzna syte nagrody). wlodarze powinni dbac o interesy i zdrowie mieszkancow, a nie czysty zysk idac po trupach- jesli nie bylo zadnej innej inwestycji to znaczy ze Skwierzyna jest martwym punktem inwestycyjnym i nie warto przeznaczac na nia pieniedzy - czysta zasada rynku ktora kieruje sie UE przyznajac takie fundusze. szkoda tych pieniedzy przeznaczonych na uzbrojenie dzialek - teraz kiedy ma powstac tam krematorium to nie dosc ze nie znajda zadnego kolejnego inwestora przemyslowego (bo niby jak skoro przez 2 lata nie znalezli nikogo, a tu jeszcze dodatkowo zaniza atrakcyjnosc parku przemyslowego sasiedztwem krematorium), to na dodatek teren ten bedzie lezal ugorem, bo teraz nie bedzie mogl byc wykorzystany pod budownictwo mieszkalne..... po prostu Skwierzyna poszla zlym torem, spowodowanym bledna analiza makro i mikroekonomii - przegrywamy z Miedzyrzeczem, Slubicami i Gorzowem i nic tego nie zmieni - kijem Warty nie zawrocisz

zdrowia po stokroc drodzy mieszkancy wam zycze;)
31-01-13 / 15:38:28-212.160.7*
mycias
Koczownik zaciekawiły mnie te informacje które zamieściłeś, w szczególności ten raport o oddziaływaniu na środowisko spopielarni w Podgórkach Tynieckich na który jeden z radnych Krakowa się powołuje (bo zdaje się tam te informacje znalazłeś). W szczególności zdziwiły mnie te ogromne ilości zanieczyszczeń emitowane do środowiska podawane w tonach. Więc udało mi się odnaleźć ów raport i niestety stwierdzam iż informacje zawarte w twoim poprzednim poście są nieprawdziwe i wyssane z palca. Nie mogę zamieścić linku ale raport bez problemu znajdziesz w internecie więc przeczytaj go zanim bezmyślnie skopiujesz coś raz jeszcze bez uprzedniej weryfikacji czy to co chcesz napisać nie jest nieprawdą. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Osobiście nie jestem przeciwny tej budowie, ale nie jest również jej zwolennikiem, po prostu mi ona nie przeszkadza ale bardzo nie lubię jak w merytorycznej dyskusji nie dość ze używa nieswoich argumentów to jeszcze na dodatek podaje nieprawdziwe dane wprowadzając innych w błąd. Nieładnie
30-01-13 / 12:17:50-80.51.*
koczownik

Wprawdzie informacja dotyczy budowy krematorium w Krakowie, ale może niektórym internautom rozjaśni trochę wagę tego problemu10 informacji o KREMATORIUM, które powinieneś poznać !
środa, 02 marca 2011 13:28
1. Nie buduje się pieców kremacyjnych w miejscach krajobrazowo i przyrodniczo cennych. Takie inwestycje powinno się realizowac na terenach poprzemysłowych. Jest wtedy sposobność, aby przy okazji budowy krematorium rekultywować takie tereny, zasadzić zieleń. Lepiej naprawiać to co jest zdegradowane niż niszczyć to co jest piękne.2. Według polskiego prawa „Miejsce na cmentarz powinno być w miarę możliwości tak wybrane, aby najczęściej spotykane w tym miejscu wiatry wiały od terenów mieszkalnych w kierunku cmentarza.” Lokalizacja spopielarni na planowanym cmentarzu, przy przeważających bardzo niekorzystnych zachodnich wiatrach (około 80%) spotęguje kumulowanie się zanieczyszczeń pyłowych i gazowych na obszarze zachodniej części Krakowa. Dodać należy, że ze względu na duży udział cisz wiatrowych najbardziej będą skażone najbliższe okolice t.j. osiedla: Skotniki , Sidzina, Tyniec, Kostrze, Kliny, Kobierzyn, Ruczaj.3. Nieprawdą jest, że kominy krematorium nie emitują szkodliwych zanieczyszczeń. Emitują je, ale w ilościach mieszczących się w normach UE. Niestety, normy te nie mówią nic o możliwości skumulowania zanieczyszczeń, gdy na danym obszarze jest słabe przewietrzanie. A w tym przypadku mamy do czynienia z jednym z najgorzej przewietrzanych rejonów Krakowa, gdzie często zanieczyszczenie powietrza przekracza normy o 400%.4. Jeden piec emituje w ciągu roku następujące ilości trujących gazów: dwutlenek siarki (wywołuje astmę, skurcze i zapalenie oskrzeli) - 8.9 t, tlenek węgla (czad) - 8.9 t, dwutlenek azotu - 31,3 t, pyły - 4,5 t, węgiel element. - 1,3 t, chlorowodór - 2.5 t. Wartości te zostały wzięte z Raportu O Oddziaływaniu Na Środowisko Spopielarni Zwłok w Podgórkach Tynieckich Dla Uzyskania Decyzji Środowiskowych. Raport nie podaje wielkości zanieczyszczeń dla bardzo trujących dioksyn i związków rtęci. Dioksyny działają silnie mutogennie, naruszając właściwą strukturę kodu genetycznego rozmnażających się komórek żywych organizmów. Są zatem odpowiedzialne za powstawanie mutacji i nabytych zwyrodnień u potomstwa. Silnie trujące działanie rtęci jest powszechnie znane.5. W procesie kremacji zwłok najbardziej zawodnym elementem jest człowiek i jego zamierzone i niezamierzone działanie. Niewłaściwie eksploatowane piece (czytaj: oszczędzanie na serwisowaniu, wyłączanie czujników i komory dopalajacej) potrafią emitować kłęby czarnego, trującego dymu. Nie trzeba daleko szukać, tego typu przypadek zdarzył się w zeszłym roku w Bytomiu. Opisuje go Gazeta Wyborcza: „Okazało się, że w ogień wkładano trumny pomalowane niedozwolonym w krematoriach lakierem rozpuszczalnikowym, który mógł kopcić. Psuł się też wentylator tłoczący tlen niezbędny do dokładnego spalenia piecowych wyziewów. Inspektorzy wytknęli brak czujników dymu w instalacji,…”6. Krematorium emituje olbrzymie ilości gazów cieplarnianych. Przyjmuje się, że podczas kremacji jednego ciał, w zależności od jego wielkości i rodzaju trumny, do atmosfery jest uwalnianych od 170 do 270 kg CO2. Przy przewidywanej wydajności pieców na poziomie 5000 kremacji rocznie daje to po uśrednieniu około 1000 ton CO2 rocznie. Jedno drzewo w ciągu roku absorbuje 7,5 kg CO2, czyli żeby zoffsetować całą emisję tego krematorium należałoby zasadzić i pielęgnować zagajnik …ze 133 tysięcy drzew !7. Kremowanie zwłok nie jest metodą nowoczesną w krajach wysoko rozwiniętych zaczyna się myśleć o poniechaniu tej metody ze względu na jej nieekologiczność. Do łask zaczyna wracać tradycyjne grzebanie zwłok.8. Zwłoki ludzkie nie palą się gdyż składają się głównie z płynów. Aby skremować zwłoki należy je podgrzać i grzać tak długo, aż wszystkie płyny wyparują. W procesie kremacji zużywa się tak duże ilości energii, że władze jednego z brytyjskich miast postanowiły ogrzewać nią kompleks sportowy wraz z krytą pływalnią. Czy my też do tego zmierzamy?9. Obecny układ drogowy, nie zapewnia możliwości dobrego skomunikowania spopielani z resztą miasta. Miasto chce najpierw wybudować cmentarz, a drogę ...kiedyś później! To może zakorkować drogi dojazdowe do naszych osiedli !!!10. Usytułowanie KREMATORIUM na terenach przyległych i będących w bezpośrednim sąsiedztwie obszarów „Natura 2000” („Skawiński Obszar Łąkowy” oraz „Dębnicko Tyniecki Obszar Łąkowy”) najprawdopodobniej spowoduje unicestwienie kwasem siarkowym (dwutlenek siarki w połączeniu z wodą daje kwas siarkowy) chronionych roślin i zwierząt.
30-01-13 / 11:37:58-83.23.12*
Zombiak
1. Nie zrozumiałeś co napisałem !!
2. Zamknąć mordę i czekać co robi władza toż to komuna w czystej postaci którą tak krytykujesz. Po Twoim przykładzie widać ze coś takiego jak społeczeństwo obywatelskie jest tylko pragnieniem wariata.

3. J/w

To ostatni wpis czasu ani specjalnie ochoty na tą jałowa dyskusję .
29-01-13 / 12:13:56-212.160.7*
majster79
@Zombiak

Puknij w stół ... itd. :]

1. Czy jeżeli ktoś prowadzi własną firmę, to jest to jednoznaczne z tym, że ma dochody ? W dzisiejszych czasach jest naprawdę ciężko, załóż działalność, zapłacić ZUS, podatek VAT, podatek dochodowy, podatek od gruntu na którym stoi lokal, zapłać czynsz za dzierżawę lokalu, wlej paliwo, do auta, opłać leasing, i żyj, żyj, żyj, życzę powodzenia ... Ty jesteś pewnie jednym z tych, co pamięta co to PEWEX i pewnie nie jest Ci obce, choć nieaktualne już określenie "prywaciarz". Drogi kolego, tamte czasy minęły, musisz się odnaleźć w teraźniejszości !

2. Konsultacje społeczne, to możesz robić owszem ale w kościele (nie mam nic do kościoła o ile nie nie zajmuje się czymś więcej niż modlitwą). Co przeciętny Skwierzynianin (taki jak ja) może wiedzieć o tym, czy dana inwestycja będzie dla miasta dobra, czy zła ? Przecież po to mamy radę, gminę i wszystkich tam siedzących, żeby Oni za nas podejmowali decyzje o których my, przeciętni zjadacze chleba nie mamy bladego pojęcia.

3. Daj rządzić rządzącym i nie przeszkadzaj, nie rób referendum, daj szansę się wykazania. Nie utrudniaj tylko po to, żeby utrudniać, nie nienawidź tylko po to, żeby nienawidzieć a będzie wszystko dobrze.
28-01-13 / 11:23:08-164.127.4*
Zombiak
Zazdrościć prowadzenia firmy w Polsce to naprawdę śmieszne. Widzę że dalej masz problemy ze zrozumieniem co do Ciebie piszę. Z tym zwrotem kasy jesteś pewien ?
28-01-13 / 11:01:34-212.160.7*
mycias
I co z tego że prowadzi firmę? Zazdrościsz mu Zombiak? dobrze że ktokolwiek zechciał cokolwiek postawić na terenie "strefy", przynajmniej gmina nie będzie musiała kasy oddać.
28-01-13 / 10:28:15-95.51.9*
Zombiak
Majster79 prowadzi firmę i ma problemy z czytaniem. Grafomański wpis bez ładu i składu.
28-01-13 / 10:10:13-212.160.7*
majster79
Czytam te Wasze komentarze i uśmiecham się sam do siebie i myślę sobie, że, tak, to przecież Wasza domena, to domena Was, rdzennych Skwierzyniaków, nic nie robić, siedzieć na czterech literach i narzekać, krytykować, tylko to potraficie. Pomyślcie, ile da Wasze biadolenie a ile dałaby Wasza praca zamiast tego biadolenia. Ludzie, co Wy narzekacie, nie ważne jaka tam będzie fabryka, spalarnia, czy kolejna biedronka (ta, chcielibyście). Chodzi o to, żeby ktoś, ktokolwiek, wziął tą ziemię, i płacił podatki, jak nie teraz, to za rok, nie ważne jaki biznes, nie można w ten sposób na to patrzeć co tam będzie, tylko się cieszyć, że cokolwiek tam będzie. Niech się już coś dzieje, ciężko się jest Skwierzynie podnieść po ciężkich latach rządzenia poprzednika. Wiem, wiem, że Wam on bardziej pasował, wiem, wiem, że Wy wolicie człowieka który fałszywie się uśmiecha a kombinuje za plecami, Za to wiem, wiem, że nie lubicie ludzi czynu, nie lubicie jak ktoś coś chce dla tego miasteczka zrobić. Podsumowując, jak tak dalej będziecie pierdzieć i nic nie robić, to Bledzew Was przegoni. Dopóki nie odejdą Ci wszyscy, którzy nienawidzą się na wzajem nigdy nie będzie dobrze, czytaj, do póki nie odejdą wszyscy znający poprzedni ustrój, to dobrze w tym mieście nie będzie. Pragnę od razu zaznaczyć, zanim w waszych PRLowskich głowach narodzi się myśl, że jestem podstawiony, że mam w tym tekście interes, otóż nie, jestem zwykłym człowiekiem, niezwiązanym z żadnym ugrupowaniem politycznym, jestem drobnym przedsiębiorcą, któremu jest dane istnieć na tym podwórku. :)
28-01-13 / 06:15:34-164.127.4*
hans
ale macie problem ile bedzie palonych cial moze ktos znajdzie tam prace sa wazniejsze sprawy w miescie ale co tam lepiej pisac jak sie nie ma o czym
27-01-13 / 18:10:36-83.23.23*
Y'On
.... tak sobie teraz myślę iż brakuje nam w kraju elektrowni atomowej. Może w Skwierzynie ?? Będzie lepiej niż w gminie Kleszczów - elektrownia Bełchatów. Rozwój będzie w atomowym tempie z korzyścią dla wszystkich.
27-01-13 / 17:21:14-217.170.16*
Y'On
Wytyczanie ścieżek przez władze Skwierzyny idzie w dobrym kierunku. Świeże powietrze i dobry biznes w strefie \"Spalarnia\"... tak jak w każdym biznesie by kręcił się interes przydadzą się klienci i tu jest szansa dla miasta na rozwój. Jakie będzie nowe hasło miasto .... \"Game Over\" Smutek, rozpacz i bezradność.
27-01-13 / 17:09:28-217.170.16*
Jadwiga
No,no ładnie czyżby moje miasto było miastem tylko ludzi starych, albo stojących tuż nad grobem,że zaczynamy od budowy takiej placówki.Może by tak lepiej pomyśleć o aktywizacji ludzi w wieku 50+.
27-01-13 / 15:29:21-80.51.7*
SKWIERZYNA = KREMATORIUM
Żadne miasto nie zgodziło się by w ich mieście powstało Krematorium, to przyszli do Skwi.., ciekawe ilu ludzi ta firma zatrudni max 10 Jest to pierwsza i ostatnia inwestycja bo żadna firma nie będzie chciała mieć za sąsiada coś takiego. Czemu nie znajdziecie normalnego inwestora
26-01-13 / 10:54:18-80.51.*
aa
jak co to ma byc !!cywilizacja tepaki w koncu doszła a jak powstaje cmentarz to tez maja ludzi informowac ,oczywiscie jak to polak glupi jak but i bedzie pewnie wiece zaraz robil bo tylko do tego sie na daja a ze zglodu zdychaja i rząd was w dupę wal,,, to jest ok i kto powie ze polak to nie najwiekszy idiota na ziemi
25-01-13 / 17:09:55-213.25.1*
miodek79
Co to ma być!!!!! Nie mogliby jakiś inny zakład tam otworzyć!!! Niż jakieś krematorium. Przynajmniej wtedy o wiele więcej ludzi miałoby prace. Szkoda mi naszej Skwierzyny przez tych co wymyślili ten pomysł. BEZSENSU TO WSZYSTKO!!!!!!!!!!!
25-01-13 / 15:40:10-37.47*
Zombiak
Zgadzam się że samo krematorium nie zagraża zdrowiu oraz nie ma wpływu na środowisko. Chodzi o zwykłą transparentność i rozmowę z mieszkańcami. Według mnie wszystko odbyło się za zamkniętą kurtyną bez społecznej dyskusji. Wydaj mi się że mieszańcy mają do tego prawo aby być informowani co zostanie obok ich posesji zbudowane. Budynek wcale nie znajduję się daleko od zabudowań, możesz to sprawdzić jeśli mieszkasz w Skwierzynie.
25-01-13 / 12:12:54-212.160.7*
mycias
Rozumiem, tylko że moim zdaniem to czy to jest spopielarnia czy coś innego nie ma wpływu na dobro mieszkańców. Budynek znajduje się z dala od większości zabudowań, nie zanieczyszcza środowiska, nie zagraża zdrowiu, nie jest to działalność o charakterze uciążliwym. Więc lepiej że buduje się tam taki zakład niż żaden.
25-01-13 / 11:35:00-80.51.*
Zombiak
To nie jest przetwórnia owoców czy producent świeczników, tylko KREMATORIUM. Jeżeli bym mieszał w pobliży chciałbym żeby ktoś mnie o tym poinformował, zapytał. Dobrem nadrzędnym każdego miasta są jego mieszkańcy a nie firma która wykłada kilkadziesiąt tysięcy i stawia co chce. Rozumiesz ?
25-01-13 / 10:03:59-212.160.7*
mycias
A do czego niby konsultacje społeczne miałyby być potrzebne?
25-01-13 / 09:53:14-80.51.*
Zombiak
Szkoda że wszystko odbyło się bez konsultacji społecznych. Tak się nie robi.
25-01-13 / 08:54:31-212.160.7*
SKWIERZYNA.EU
Skwierzyna.eu
tel.kom.507 25 95 77
email: biuro@skwierzyna.eu
LOGOWANIE
Login:
Hasło:
 
Rejestracja | Zgubione hasło
GALERIA ZDJĘĆ:Galeria Zdjęćwiecej

OGŁOSZENIA
ogłoszenia skwierzyna eu
ARTYKUŁY
.Teatr dla dorosłych?
.Oktoberfest
.Klucz do końca reszty świata
.Widziane z daleka 3 -Smak Maroka
.Widziane z daleka
.Rzym-Wieczne Miasto
.Biogram
.Wywiad z Kate Ryan
FORUM DYSKUSYJNE
WSPÓŁPRACUJEMY Z:współpraca www.skwierzyna.zhp.pl

Współpraca skwierzyna.eu
Współpraca skwierzyna.eu
Współpraca skwierzyna.eu
Współpraca skwierzyna.eu
Współpraca skwierzyna.eu
Współpraca skwierzyna.eu
Skwierzyna Eu  ochrona prywatności   |   o nas   |   kontakt   |   reklama Skwierzyna eu   Na początek strony
Copyright © 2008 Skwierzyna Portal Internetowy

Wykorzystywanie zdjęć i materiałów zamieszczanych na stronach portalu internetowego
www.skwierzyna.eu bez zgody redakcji lub autora zabronione!


Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Redakcja zastrzega sobie prawo do błędów i pomyłek w każdym dziale portalu.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści ogłoszeń, for dyskusyjnych i komantarzy internautów.


http://antyspam.pl
Valid XHTML 1.0 Transitional

skwierzyna,miasto i gmina skwierzyna, w skwierzynie, skwierzyńskie, skwierzyna

skwierzyna, Portal Skwierzyna EU, Zapraszamy GMINA SKWIERZYNA, Miasto Skwierzyna, Portal Internetowy Skwierzyna, http://www.skwierzyna.eu