Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Bo liczy się każdy, nawet najdrobniejszy gest

St. sierż. Agnieszka Baczyńska 29-letnia policjantka pracująca w Zespole ds. Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Wysportowana, wrażliwa na potrzeby innych i zawsze chętna do bezinteresownej pomocy.

Agnieszka Baczyńska, choć od urodzenia mieszka w Międzyrzeczu, to jej pierwsze lata służby w Policji związane są z Komendą Powiatową Policji w Sulęcinie- taka była potrzeba służby, dojazdy były niewielkim utrudnieniem, w realizacji planów i postawionych celów. Agnieszka od zawsze marzyła o tym, by zostać policjantką i chciała pomagać innym. Mundur włożyła po raz pierwszy w listopadzie 2010 roku i po ukończeniu kursu podstawowego rozpoczęła służbę w ogniwie interwencyjnym w Komendzie Powiatowej Policji w Sulęcinie. Przełożeni zauważyli jej potencjał i zaangażowanie i już w 2013 roku została dzielnicową. W 2014 roku ukończyła kurs specjalistyczny dla dzielnicowych w Szkole Policji w Słupsku. Będąc dzielnicową, pomagała innym ludziom, doskonale nawiązywała relacje ze społeczeństwem, była policjantką, która jest widoczna w rejonie, pomaga, radzi  zapobiega, zawsze otwarta i wrażliwa na problemy innych. W trakcie swojej służby Agnieszka była wielokrotnie nagradzana przez swoich przełożonych, m.in. razem z kolegą z patrolu zatrzymała sprawcę rozboju, ujawniła środki odurzające oraz podczas pościgu zatrzymała mężczyznę i odzyskała skradziony samochód.

Praca zawsze zajmowała u niej jedno z najważniejszych miejsc w życiu. Jednak od czasu, gdy urodził jej się synek Kajetan, wszystko się zmieniło. Z uwagi na system zmianowy, jaki obowiązywał ją będąc dzielnicową, poprosiła o zmianę stanowiska pracy i trafiła do Zespołu Wykroczeń w sulęcińskiej jednostce Policji. Jednak każda chwila związana z dojazdami do pracy, pokonywaniem odległości kilkudziesięciu kilometrów dziennie, ograniczał jej czas spędzony z synkiem, dlatego też starała się o przeniesienie do Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

W Międzyrzeczu pracuje od września 2018 roku w Zespole ds. wykroczeń. Choć to zaledwie kilka miesięcy, to od samego początku pokazała swoją wrażliwość na potrzeby innych i z chęcią przyłączała się do akcji charytatywnych oraz rywalizacji drużynowych służb mundurowych. Agnieszka razem z policjantami, zajęli trzecie miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Służb Mundurowych Powiatu Międzyrzeckiego o Puchar Burmistrza Międzyrzecza. Drużyna policyjna była jedyną, w której grały kobiety.

Natomiast w listopadzie razem z innymi policjantami, wzięła udział w maratonie sztafet, który jest niezwykłą imprezą sportową, łączącą rywalizację 5 osobowych drużyn z pomocą drugiemu człowiekowi. Potrzebującym pomocy był 1,5 roczny Arturek Wierzbicki z Międzyrzecza, u którego zdiagnozowano Zespół Westa będący bardzo ciężkim rodzajem padaczki.

W maratonie pływackim wzięło udział 10 drużyn, w tym jedna policyjna, na której czele stał mł. insp. Paweł Rynkiewicz - Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu. Wymogiem wystartowania sztafety był udział przynajmniej jednej kobiety. I w tym przypadku Agnieszki nie było trzeba prosić. Natychmiast przyłączyła się do akcji i z ogromnym zaangażowaniem pokonywała dystans na basenie, dorównując swoim kolegom.  Nie było łatwo, ponieważ maraton pływacki trwał nieprzerwanie trzy godziny. Każdej drużynie mierzono przebyty dystans w kilometrach, za które międzyrzeckie firmy wpłacały pieniądze na leczenie chłopca.

Od wielu lat jest również kuratorem społecznym oraz członkiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sulęcinie. Doskonale zna problemy, z jakimi borykają się ludzie. Podczas pracy „na dzielnicy” widziała, jakie są potrzeby i z jakimi trudnościami zmagają się ludzie, dlatego zaangażowała się również w pomoc chorym i gdy tylko nadarzyła się okazja, zarejestrowała się w ogólnopolskim rejestrze dawców szpiku. Może w ten sposób uda się pomóc innej osobie, bo przecież liczy się każdy nawet najdrobniejszy gest.

Justyna Łętowska

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment