Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

KRONIKA POLICYJNA

Pożar, a potem bunt więźniów w areszcie – scenariusz ćwiczeń sztabowych

Pierwsza zgłoszona informacja to pożar na terenie Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu, po chwili nowe fakty – bunt osadzonych w świetlicy to scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych, w których uczestniczyli międzyrzeccy policjanci. Swoje procedury i zasady współpracy przećwiczyli wspólnie : Policja, Straż Pożarna, Służba Więzienna.

W środę o godz. 10:00 dyżurny międzyrzeckiej jednostki otrzymuje zgłoszenie z Aresztu Śledczego, że na terenie ich placówki wybuchł pożar budynku gospodarczego a osadzeni, wykorzystując tę sytuację, wzniecili bunt w świetlicy. Służby ratownicze przystąpiły do działania. Policja wysyła na miejsce patrole Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Zadaniem policjantów było zabezpieczyć teren przyległy przed dostępem osób nieupoważnionych oraz drogę wjazdu dla załóg Państwowej Straży Pożarnej.

Ponadto, z uwagi na bunt osadzonych dodatkowe siły Policji zostają skierowane w rejon aresztu gdzie zabezpieczają miejsce przed ewentualną ucieczką aresztantów.

Po uzyskaniu informacji, że pożar ugaszony, a bunt stłumiony zakończono ćwiczenia.

Podjęte działania miały na celu skoordynowanie prac wszystkich służb w przypadku wystąpienia takiej sytuacji kryzysowej, doskonalenie umiejętności praktycznych, podniesienie poziomu wyszkolenia służb.

Świątecznie w Międzyrzeczu

Pomimo natłoku zdarzeń, licznych interwencji i spraw, tego dnia choć na chwilę odsuwamy trudy naszej pracy, aby zasiąść wspólnie przy jednym stole, łamać się opłatkiem i składać sobie świąteczne życzenia.

Spotkanie opłatkowe policjantów i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu stało się już tradycją. Dzięki uprzejmości kustosza ks. Piotra Bortnika odbyło się ono w miejscu szczególnym dla większości z nas, na terenie Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. W miłej atmosferze, w tle lirycznych kolęd wszyscy przełamali się opłatkiem, złożyli sobie moc świątecznych życzeń.

Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczy mł. insp. Paweł Rynkiewicz podziękował wszystkim za dotychczasową pracę i zaangażowanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu międzyrzeckiego oraz życzył spokojnych, pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia dla nas i naszych najbliższych.

W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, sądu, prokuratury, oraz innych instytucji współpracujących z policjantami.

Na wigilii nie mogło zabraknąć ks. Marka Walczaka - kapelana międzyrzeckiej komendy, który po odmówieniu modlitwy poświęcił opłatki, którymi wszyscy zgromadzeni przełamali się składając sobie najlepsze życzenia.

Słów kilka skierował do nas również kustosz Sanktuarium w Rokitnie - ks. Piotr Bortnik, dołączając się do życzeń.

„Każda kropla krwi jest cenna”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu wiedzą jak bardzo wartościowym darem jest każda kropla krwi, dlatego też starają się jak najczęściej dzielić się nią z innymi.

Krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie człowieka. To lek, którego nie można wyprodukować, a może pomóc wielu osobom. Wiedzą o tym doskonale policjanci międzyrzeckiej jednostki dlatego też gdy nadarza się okazja, oddają swoją krew, aby pomóc innym.

We wtorek ( 18 grudnia) policjanci włączyli się w zbiórkę krwi dla chorej Liliany - rocznej dziewczynki chorej na raka. Zebrali dla niej 3,6 litra krwi .

Z inicjatywy tych policjantów, którzy od lat oddają krew, wspierając liczne akcje i inicjatywy, 13 grudnia tego roku powstał Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Podstawowym celem Klubu jest m.in. propagowanie i popularyzacja idei honorowego krwiodawstwa ze szczególnym podkreśleniem daru krwi oraz honorowego dawstwa szpiku kostnego oraz organizowanie honorowego krwiodawstwa na terenie objętym działaniem Klubu Honorowych Dawców Krwi

Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 roku życia, który waży co najmniej 50 kg i jest zdrowy.

Justyna Łętowska

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment