Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Szanowni Państwo,
Już 1 grudnia w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie rozpoczynamy Mikołajkowe Spotkania Baśniowe.
W ramach spotkań mamy dla najmłodszych widzów dwie propozycje:
"Zimową podróż Jacka i Placka" i "Tymoteusza wśród ptaków".
Pierwsza to historia dwóch psotliwych i leniwych bliźniaków z powieści Kornela Makuszyńskiego, którzy opuszczają rodzinny Zapiecek i wyruszają w świat, tym razem jednak na poszukiwania Mikołaja, aby jako pierwsi dostać wymarzone gwiazdkowe prezenty.  Podczas wędrówki spotkają pewnego bardzo znanego drewnianego pajacyka, tajemniczą Żmiję, w odległej mroźnej krainie dotrą do pałacu Królowej Śniegu, by na koniec…
Jednak nie, tego Wam nie zdradzimy. Przyjdźcie w grudniu do teatru i przekonajcie się na własne oczy, jakie zakończenie będzie miała ta bajeczna historia.

Druga propozycja  to barwny, zabawny spektakl dla najmłodszej widowni, z zacięciem musicalowym, rozfruwanymi lalkami ptaków i pięknymi kostiumami. Przedstawienie, na którym widz albo będzie pękał ze śmiechu, albo ukradkiem ocierał łzę z oka, a z którego wyjdzie z piosenką na ustach. Zapraszamy widza do świata misia Tymoteusza. A świat to pełen wiosennej, rozkwitającej przyrody, rozśpiewanych ptaków, budzącego się życia… I właśnie w tej wspaniałej aurze na drodze małego Niedźwiedzia pojawia się ogromny kłopot. Znajduje on porzucone jajeczko, którego żaden ptak nie zgadza się wysiedzieć. Jak Tymoteusz spróbuje wybrnąć z tarapatów, w których się znalazł? Czy znajdzie pomoc u innych, czy może sprytny Lis porwie jajeczko, by je przekąsić na śniadanie? Opowieść pokazuje, że nawet mały miś może stać się odpowiedzialnym za kogoś jeszcze mniejszego od siebie. W bardzo ciepły i mądry sposób uczy najmłodszych empatii. Tymoteusz łamie zasady rządzące lasem, aby pomóc wykluć się pisklaczkowi, a tym samym daje piękną lekcję miłości tym, którzy chcieli trzymać się utartych praw i zapomnieli na chwilę o współczuciu.
"Tymoteusz wśród ptaków" będzie prezentowany w naszym teatrze w ramach wymiany z Teatrem Lubuskim. Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie wystąpi w tym czasie na deskach Lubuskiego Teatru z przedstawieniem "Tygrys tańczy dla "Szu-Hin".
1 grudnia godz. 16.00 "Zimowa Podróż Jacka i Placka"
2 grudnia godz. 12.00 "Zimowa Podróż Jacka i Placka"
7 grudnia godz. 10.00 "Zimowa Podróż Jacka i Placka"
4, 5, 6 grudnia o godz. 9.00 i 11.30 "Tymoteusz wśród ptaków"
Po spektaklach spotkanie dzieci z Mikołajem i tradycyjnie słodki upominek dla każdego.

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment