Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Z Helu na Rysy, czyli triathlonem przez Polskę

Wyjątkowy projekt z niezwykłymi ludźmi i w ważnym celu. Tak w skrócie można opisać inicjatywę Stowarzyszenia KRS FORMOZA – zrzeszającego obecnych i byłych żołnierzy i pracowników wojska Jednostki Wojskowej FORMOZA. W hołdzie tragicznie zmarłemu w katastrofie smoleńskiej gen. broni Włodzimierzowi Potasińskiemu żołnierze jednostek: Formoza, Grom, Komandosów, Nil, Agat oraz przedstawiciele Navy Seals przemierzą Polskę od Helu po szczyt Rys.

Rozpoczęcie pierwszego etapu tego wyjątkowego triathlonu będzie miało miejsce w dniu 1.08.2015 roku na plaży w Helu i polegać będzie na przepłynięciu Zatoki Gdańskiej, (tj. około 18 km) w piankach i osprzęcie ABC do plaży w Gdyni. Następnym etapem będzie jazda na rowerze na trasie z Gdyni do Morskiego Oka w Zakopanem. Wreszcie finalny etap to wejście na Rysy, które planowane jest do przeprowadzenia w dniu 06.08.2015 roku. Finalnym elementem, po zakończeniu Triathlonu, ma być ceremonia odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej zmarłemu dowódcy.

Endu Sport – współorganizator największego cyklu imprez triathlonowych w Polsce zdecydował się na zaangażowanie w to przedsięwzięcie. – Nie tylko jego szczytny cel, ale także rozmach rozumiany jako dystans i wyjątkowi ludzie służący naszemu krajowi przekonały nas do wsparcia tego wyjątkowego triathlonu – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport. – Komandosom zapewnimy sprzęt i wsparcie logistyczne podczas całej trasy zmagań – dodaje. Ponadto komandosi wystartują na imprezach wchodzących w skład cyklu ENEA Tri Tour jako część przygotowań do triathlonu przez Polskę. – Cieszymy się, że będziemy mogli zaprosić do naszej triathlonowej rodziny tak wyjątkowych zawodników – podkreśla Kruczyński. – To będzie ciekawe doświadczenie nie tylko dla nas, ale także dla wszystkich zawodników startujących na naszych imprezach – kończy.

Stowarzyszenie poszukuje na obecnym etapie wsparcia tego przedsięwzięcia zarówno wśród instytucji państwowych, firm, jak i osób prywatnych. Szczegóły znajdują się na stronie:

http://www.krsformoza.pl/triathlon2015/triathlon2015.php

Celem Stowarzyszenia Kulturalno-Rekreacyjno–Sportowego żołnierzy Jednostki Wojskowej FORMOZA jest popularyzowanie działalności Jednostki, umacnianie jej autorytetu oraz pogłębianie wiedzy na jej temat. Stowarzyszenie działa na rzecz integracji środowisk żołnierzy oraz sympatyków i miłośników Jednostki. Jego celem jest podtrzymywanie tradycji narodowych, pielęgnowanie polskości oraz rozwijanie świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.
Działania KRS Formoza mają profil charytatywny. Celem jest także pomoc rodzinom członków Stowarzyszenia w poprawie warunków socjalno-bytowych.

O ENDU SPORT

Endu Sport to nie tylko biznes – to przede wszystkim emocje, energia jaką dostarcza firma. Endu sport to kompleksowa organizacja imprez i wydarzeń, zarówno tych sportowych, jak i stricte rozrywkowych o zasięgu ogólnopolskim. Firmę tworzą sportowcy, którzy czynnie uprawiają triathlon, startują w licznych imprezach w Polsce i zagranicą. Dzięki temu każde organizowane wydarzenie ma niepowtarzalną atmosferę, jest zorganizowane profesjonalnie z dbałością o bezpieczeństwo i komfort zawodników oraz kibiców.

Endu Sport to organizator i założyciel największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych – Enea Tri Tour, w którym wzięło udział blisko 6000 zawodników. To także organizator kultowej imprezy w Sierakowie oraz zeszłorocznych debiutów triathlonowych, takich jak: Szczecin czy Kołobrzeg. Endu Sport jest autorem sukcesu największej imprezy triathlonowej w Poznaniu, która od 2015 roku stała się częścią światowego cyklu imprez Challenge Family. Firma otrzymała także licencję na organizację Mistrzostw Europy w triathlonie w 2016 r. właśnie w Poznaniu.

Endu Sport to także kompleksowo organizowane imprezy kolarskie, biegowe, koncerty, imprezy firmowe, seminaria czy targi. To także działalność pro publico bono i wspieranie inicjatyw takich jak np. „Biegiem na pomoc”.

Tri Tour – to pierwszy w Polsce magazyn poświęcony tylko triathlonowi wydawany przez firmę. Można tam znaleźć ciekawe materiały poświęcone przygotowaniom i startom w imprezach sportowych.

Endu Shop jest siecią sklepów ze sprzętem sportowym, w których możliwe jest także jego wypożyczanie. Endu Shop tworzą sportowcy, którzy profesjonalnie doradzają i pomagają dobrać właściwy sprzęt do pływania, biegania czy jazdy na rowerze.

Więcej informacji na stronie http://www.endusport.pl oraz http://endushop.pl.

Dodatkowych informacji udzielają:

Aleksander Rosa

Rzecznik prasowy ENDU SPORT

Prelite Public Relations

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

m.: +48 695 393 751

Beata Grześkowiak

Prelite Public Relations

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

m.: +48 601 065 576

  

 

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment