Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Człowiek najlepszą inwestycją!

By rozwijać firmę trzeba inwestować, przede wszystkim w ludzi ją tworzących. Pomóc w tym mogą Lubuskie Bony Szkoleniowe. W ramach programu na lubuskich przedsiębiorców czeka 30 mln zł bezzwrotnego wsparcia m.in. na szkolenia i doradztwo. - Jesteśmy świadkami cywilizacyjnego skoku. Stało się to możliwe dzięki rozwojowi gospodarki, infrastruktury i kultury, ale także za sprawą kapitału ludzkiego, bo to ludzie – mieszkańcy naszego województwa są najważniejsi – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Z unijnych pieniędzy, które pochodzą z RPO Lubuskie 2020, mogą skorzystać mikro, małe i średnie firmy. Zależnie od wielkości przedsiębiorstwa dotacja wynosi od 29,5 – 35 tys. zł. Należy pamiętać jednak, że dofinansowanie pokryje maksymalnie 80% kosztów w przypadku małych i mikro firm oraz 70%, jeśli chodzi o te średnie. Dodajmy, że w wyścigu o bezzwrotne wsparcie preferowane będą przedsiębiorstwa wysokiego wzrostu oraz te działające w obszarze inteligentnych specjalizacji województwa lubuskiego. Poszukiwane są także głównie inicjatywy prowadzące do zdobycia kwalifikacji.

Na co przeznaczyć pieniądze? Tutaj wybór jest szeroki od usług: szkoleniowych (np. studia podyplomowe, e-learning), przez doradcze (np. mentoring, coaching), po jednorazowe (np. egzaminy).

Droga do pozyskania dotacji nie należy do skomplikowanych. Pierwszy, podstawowy krok to rejestracja w Bazie Usług Rozwojowych. Została ona stworzona przede wszystkim z myślą o potrzebach przedsiębiorców i ich pracowników. Stanowi kontynuację największej w Polsce wyszukiwarki usług szkoleniowych.

Kolejne punkty, o których nie można zapomnieć, to wpłacenie wkładu własnego i wybór interesującej usługi. W tym momencie lubuscy przedsiębiorcy otrzymają od Agencji Rozwoju Regionalnego (na południu regionu) lub Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej (na północy województwa) bony szkoleniowe. Teraz wystarczy już tylko wziąć udział w interesującym nas szkoleniu, a faktura za usługę trafi do wspomnianych wcześniej ARR lub ZIPH.

Nabór wciąż trwa! O dotację można starać się do końca 2019 r. Więcej informacji o projekcie i partnerach znajdziecie na stronie www.lubuskiebony.pl .
Podpowiedzą jak zdobyć unijną dotację


Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne konsultacje 10 maja do Niegosławic i Szprotawy oraz 22 maja do Lubrzy i Łagowa. Porady dotyczyć będą możliwości pozyskiwania środków unijnych. Będzie to szansa do indywidualnych rozmów ze specjalistami m.in. na tematy rozpoczęcia działalności gospodarczej, bezpłatnych szkoleń, możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne. Do dyspozycji będą również bezpłatne materiały informacyjne.

Konsultacje odbędą się we wtorek 10 maja 2018 r.:

    * w godz. od 9:00 do 11:30 w Urzędzie Gminy w Niegosławicach, Niegosławice 55, 67-312 Niegosławice;
    * w godz. od 12:00 do 14:30 w Urzędzie Miejskim w Szprotawie, pl. Rynek 45, 67-300 Szprotawa.



Konsultacje odbędą się we wtorek 22 maja 2018 r.:

    * w godz. od 9:00 do 11:30 w Urzędzie Gminy Lubrza, os. Szkolne 13, 66-218 Lubrza;
    * w godz. od 12:00 do 14:30 w Urzędzie Gminy Łagów, ul. 1 Lutego 7, 66-220 Łagów



Szczegółowe informacje na temat konsultacji:

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze

    1. Bolesława Chrobrego 1-3-5, pokój nr 0.3



tel. 68 4565-535, -499, -488, -480, -454

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment