Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Spektakl „Po co są matki?” w Koszalinie i Szczecinie

Wyobraźmy sobie scenerię: morze, plaża, parasol, dwa łóżka, dwa drinki, dwie kobiety, matka i córka. W roli matki fenomenalna Joanna Żółkowska, w roli córki zachwycająca Paulina Holtz. Czy wystarczą im „czułe słówka”, aby zmienić toksyczną miłość w prawdziwe uczucie? Czy pokonają samotność i zrozumieją się nawzajem? Odpowiedzi na te pytania poznamy w maju w Koszalinie i Szczecinie.

Sztuka Hindi Brooks podejmuje odwieczny problem relacji matki z córką. To zależność niezwykle intensywna, skomplikowana, często burzliwa i niejednoznaczna. Na dodatek, w tle stoją mężczyźni, których funkcja polega na komplikowaniu życia. W córce matka widzi swoje nadzieje, także spełnienie swych marzeń. Często przypisuje jej swoje lęki. Chce chronić ją przed złem tego świata, a w konsekwencji dręczy ją i ogranicza wolność. Nadopiekuńcza matka pragnie zostać partnerem swojej córki. A zbuntowana córka szuka w matce oparcia. Czy jednak wystarczy pojechać na wspólne wakacje i na słonecznej plaży obdarować się nawzajem ciepłymi słówkami?

No właśnie i czy po to są matki? A może po to, żeby czasem przytulić i dać klapsa? Albo żeby ukarać, lub nagradzać? Tęsknić, płakać? A może żeby uczyć nas miłości, żeby prowadzić za rękę, żeby powiedzieć co jest dobre, a co złe? Odpowiedź może leżeć w pytaniu: „A po co są dzieci?”.

Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na dwa wyjątkowe spektakle:

- 17 maja 2015 (niedziela), godz. 19:00, Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego (Plac Teatralny 1), Koszalin;
- 18 maja 2015 (poniedziałek), godz. 19.30, Teatr Polski (ul. Swarożyca 5), Szczecin.

Bilety na wydarzenia: Koszalin: 80 zł i 90 zł, Szczecin : 90 zł i 100 zł można nabyć na portalach: ticketpro.pl, bilety.fm oraz biletyna.pl.

Bilety dostępne również w sieciach salonów: Empik, Media Markt, Saturn na terenie całego kraju oraz w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:30 a także na dwie godziny przed spektaklami, tel. 94 342 22 67 lub 502 341 700) oraz w kasie Teatru Polskiego w Szczecinie (kasa czynna: od wtorku do piątku w godz. 9:00-19:30, w soboty i niedziele w godz. 16:00-19:30, poniedziałek – nieczynna, tel. 91 433 66 66).

Zamówienia grupowe (powyżej 20 osób, 10 % rabatu) oraz zapytania dotyczące innych informacji związanych z wydarzeniem prosimy kierować do organizatora: Agencja Artystyczna Monolit: +48 660 860 777, + 48 518 522 581, www.monolitart.com.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Współpraca  z mediami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

- Sztuka utrzymana jest w lekko komediowej konwencji. Obie aktorki grają bardzo swobodnie, dzięki czemu kreują na scenie interesujące postaci. Dopełnieniem dialogów są wyświetlane fragmenty filmów, które pokazują matkę z malutką córką, prawdopodobnie także podczas pobytu na wspólnych wakacjach. Interesujące, że charakter wspólnych rozmów, często dowcipnych i złośliwych, przypomina specyficzny humor spod znaku Woody'ego Allena - Michał Janusz, www.teatrdlawas.pl.

Zdjęcia: Robert Jaworski            i

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment