Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

ENEA TRI TOUR – największy cykl imprez triathlonowych w Polsce z nowymi imprezami!

Sezon 2015 zapowiada się wyjątkowo. Odbędą się nie tylko wszystkie znane i kultowe imprezy (m.in. JBL Triathlon Sieraków, Challenge Poznań, Prime Food Triathlon Przechlewo), ale także nowości na triathlonowej mapie Polski. 15 tysięcy zawodników, ponad 50 tysięcy kibiców, setki kilometrów w wodzie, na rowerze i biegiem. To będzie wyjątkowe wydarzenie w skali całego kraju.

- Przyznam, że nie zwolniliśmy tempa ani na chwilę – przyznaje Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport oraz współorganizator cyklu Enea Tri Tour. – Z momentem zakończenia ostatniej imprezy sezonu 2014, rozpoczęliśmy intensywne przygotowania do nowego, jeszcze lepszego sezonu 2015. Efekt jest więcej niż zadowalający. Nie tylko rozwijamy kultowe imprezy, takie jak Sieraków czy Poznań (impreza stała się częścią międzynarodowego cyklu Challenge Family), ale także zeszłoroczne debiuty: Kołobrzeg i Szczecin. Najważniejsze jest także to, że partnersko tworzymy nowe imprezy (Bydgoszcz Triathlon, Bydgoszcz – Borówno czy Marbruk Triathlon Charzykowy i Stronie Śląskie).To będzie wyjątkowy sezon – kończy Kruczyński.

Rozmach i skala całego cyklu widoczna jest poprzez wzrost potencjału każdej imprezy wchodzącej w jego skład. W każdym z rozgrywanych w sezonie zawodów przewidywane jest zwiększenie liczby uczestników min. o 20%, rekordowa jest pod tym względem impreza Enea Challenge w Poznaniu, gdzie limit triathlonistów został ustalony na poziomie 4500 osób we wszystkich konkurencjach. Dodatkowo, w drodze konkursu rozstrzygniętego przez Polski Związek Triathlonu – organizator cyklu, firma Endu Sport otrzymała prawo do przeprowadzenia większości konkurencji triathlonowych w ramach Mistrzostw Polski.

Grupa Enea, sponsor tytularny wszystkich imprez, w tym najważniejszej z nich: Enea Challenge Poznań wspiera cykl już w kolejnym sezonie.

- Z dumą patrzymy na to, jak fantastycznie rozwija się największy i najważniejszy cykl imprez triathlonowych w Polsce. Nasza wspólna inicjatywa ma ogromny, pozytywny wpływ na rozwój tej dyscypliny sportu. Polacy nie tylko coraz chętniej biegają, pływają i jeżdżą na rowerze – rośnie liczba osób, które chcą sprawdzić swoje umiejętności w profesjonalnych imprezach triathlonowych. Zachęcam do udziału w Enea Tri Tour zawodników, ale także Kibiców. Każde zawody to dla nich okazja do tego, żeby dopingiem dodawać energii „ludziom z żelaza”, ale to również możliwość miłego i ciekawego spędzenia czasu. Zadbamy o wiele atrakcji dla Kibiców, a także rodzin, przyjaciół i sympatyków zawodników – powiedział Grzegorz Kinelski, wiceprezes Enea.

Na kontynuację współpracy przy Enea Tri Tour 2015 zdecydowała się także Firma Karlik – autoryzowany dealer Volvo w Poznaniu i w Wielkopolsce, sponsor główny cyklu. – Wspieranie wydarzeń sportowych wpisuje się w misję Firmy Karlik i wizję marki Volvo. Cykl Enea Tri Tour to projekt, który łączy sportowe zmagania i emocje uczestników, a także nam, jako sponsorom, zapewnia ogromną satysfakcję. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na wsparcie triathlonistów
w kolejnym, jeszcze ciekawszym i bardziej dynamicznym sezonie 2015
– mówi Rafał Król, dyrektor zarządzający Firmy Karlik - Autoryzowanego Dealera Volvo w Poznaniu i Wielkopolsce. - Triathlon to rozwojowa dyscyplina, zaś naszym celem – jako sponsora głównego cyklu jest zapewnienie zawodnikom i kibicom jak największego komfortu i jak najlepszych wrażeń z rywalizacji ludzi z żelaza. Cieszymy się, że możemy być częścią największego święta triathlonu w naszym kraju – podsumowuje.

Pierwszą imprezą w ramach cyklu Enea Tri Tour, na której rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski na dystansie 112,95 km (tzw. połówka: 1900/90/21), będzie JBL Triathlon Sieraków. – Zdecydowaliśmy się na „mocne” otwarcie sezonu – podkreśla Kruczyński. – Trasa w Sierakowie jest jednocześnie bardzo malownicza i wymagająca. Sieraków słynie też z rodzinnej atmosfery. W mojej ocenie, to doskonała impreza, aby zacząć nie tylko cykl Enea Tri Tour, ale także kolejne konkurencje rozgrywane w ramach Mistrzostw Polski – dodaje. Konkurencja ta zostanie rozegrana drugiego dnia zawodów tj. w niedzielę 30 maja. Tym samym organizator zwiększy limit zawodników w tej konkurencji do 1000 (start barceloński w 4 falach dla zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa). W sierakowskiej imprezie swój udział potwierdziło już ponad 1100 osób (na dwóch dystansach). Docelowo organizatorzy przewidują 2500. Szczegóły dotyczące imprezy na stronie www.triathlonsierakow.pl oraz na profilu Facebook tej imprezy.

Imprezy w ramach cyklu Enea Tri Tour podzielone będą na dwie grupy: imprezy partnerskie cyklu oraz własne (Endu Sport). W praktyce oznacza to, że wszystkie z nich stanowią integralną cześć Tri Tour i będą liczone do punktacji generalnej. Zawody o charakterze partnerskim mają własnego organizatora odpowiadającego za komfort zawodników i infrastrukturę zawodów. Do imprez własnych Enea Tri Tour należą: JBL Triathlon Sieraków, Triathlon Kołobrzeg, Triathlon Szczecin, Challenge Poznań oraz Prime Food Triathlon Przechlewo. Partnerskimi imprezami cyklu będą Marbruk Triathlon Charzykowy, Triathlon Bydgoszcz, Triathlon Stronie Śląskie (nowość) oraz impreza w Borównie i Bydgoszczy. Cały cykl stanowi integralną całość i będzie rozegrany na najwyższym poziomie zarówno dla zawodników, jak i kibiców.

Start cyklu imprez odbędzie się tradycyjnie 31 maja 2014 na JBL Triathlon w Sierakowie. Do cyklu Enea Tri Tour 2015 dołącza partnersko Marbruk Triathlon Charzykowy, który rozegrany zostanie 13 czerwca. Kolejnym (21 czerwca) przystankiem będzie zeszłoroczny debiut - Triathlon Kołobrzeg i jego morska rywalizacja. Następnie na początku lipca (5.07) przeniesiemy się na ulice Szczecina, gdzie etap pływacki rozgrywany będzie w Odrze. Również w lipcu (12.07) spotkamy się na imprezie partnerskiej w Bydgoszczy, gdzie triathloniści opanują miasto. Najważniejszym elementem Enea Tri Tour 2015 będą oczywiście zawody Enea Challenge Poznań, które odbędą się 25 i 26 lipca. Podczas najważniejszych zawodów sezonu zawodnicy będą rywalizować na trzech dystansach (112,95 km – tzw. połówce, olimpijskim oraz sprinterskim). Nowością w historii poznańskiego triathlonu będzie rywalizacja sztafet na dystansie 112 km.

- Poznań już teraz stał się stolicą polskiego triathlonu – podkreśla Ewa Bąk, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego ENEA Challenge Poznań. – Nie tylko rozmach tej imprezy wyrażony w ilości zawodników i kibiców, ale także doskonałe warunki nad poznańską Maltą: spektakularna część pływacka, szybka trasa rowerowa oraz widowiskowy bieg wokół jeziora gwarantują niesamowite wrażenia. Poza tym dzięki atmosferze i infrastrukturze Poznań jest miastem otwartym na sport, kibiców i zawodników – dodaje.

Więcej informacji o poznańskiej imprezie można uzyskać na stronie http://challenge-poznan.pl/.

To oczywiście nie koniec emocji – rywalizację w sierpniu zaczniemy od ciekawej i wymagającej imprezy na południu Polski - Triathlonu w Stroniu Śląskim (15-16 sierpnia), by tydzień później przenieść się partnersko do Borówna i Bydgoszczy. Początek września otwieramy rewelacyjną imprezą Prime Food Triathlon Przechlewo (5-6.09).

Cykl Enea Tri Tour 2015 będzie wyjątkowym wydarzeniem na skalę całego kraju nie tylko poprzez fakt, iż na części z imprez rozgrywane będą Mistrzostwa Polski w różnych konkurencjach (patrz tabelka poniżej). To także niebywałe święto triathlonu, szacuje się, że w tegorocznym cyklu wystąpi ok. 15 000 zawodników, których będzie wspierać ponad 50 000 kibiców. Zarówno przygotowanie tras, jak i zaplecze dla zawodników i kibiców będzie na jeszcze wyższym poziomie niż w zeszłym roku. Na zawodników czekać będą bezpieczne trasy, profesjonalne strefy zmian i finiszera oraz gorąca i sportowa oprawa. Dzięki sponsorowi – firmie Enea, kibice będą mogli liczyć na moc atrakcji od stref chilloutu, dziecka przez imprezy sportowe (biegi, cross fit) aż po koncerty czy pokazy sztucznych ogni. Biorąc pod uwagę rozmach całego cyklu, w tym najważniejszej imprezy Enea Challenge Poznań, Enea Tri Tour 2015 będzie niezapomnianym wydarzeniem na sportowej mapie Polski!

Enea Tri Tour 2015 będzie klasyfikować zawodników według osiągnięć uzyskanych w poszczególnych zawodach. Liczba punktów możliwych do uzyskania w rywalizacji będzie uzależniona m.in. od wybranego przez nich dystansu. Warunkiem uczestnictwa w Enea Tri Tour jest start w co najmniej 3 z 7 imprez. Uroczyste zakończenie sezonu odbędzie się w październiku na specjalnej gali.

Data

Miejsce

Tytuł imprezy

Dystans

MAJ

JBL Triathlon Sieraków:

30

Sieraków

dystans 56,5

0,95/45/10,55

31

Mistrzostwa Polski na dystansie 112,95

1,9/90/21,05

CZERWIEC

Triathlon Charzykowy:

13

Marbruk

Triathlon Charzykowy

Mistrzostwa Polski na dystansie supersprint

0,6/15/3

13

dystans sprint

0,75/20/5

13

dystans 56,5

0,95/45/10,55

13

dystans 112,95

1,9/90/21,095

Triathlon Kołobrzeg:

21

Triathlon Kołobrzeg 

dystans sprint

0,75/20/5

21

Mistrzostwa Polski Weteranów na dystansie olimpijskim

1,5/40/10

LIPIEC

Triathlon Szczecin:

5

Szczecin

Mistrzostwa Polski na dystansie 56,5

0,95/45/10,55

5

dystans 112,95

1,9/90/21,095

Triathlon Bydgoszcz:

12

Bydgoszcz

dystans 56,5

0,95/45/10,55

12

dystans 28,25

0,475/22,5/5,25

12

Sztafety

56,5 oraz 28,25

Challenge Poznań:

25

Poznań

Mistrzostwa Polski Juniorów na dystansie sprint

0,75/20/5

25

dystans sprint

0,75/20/5

25

dystans olimpijski

1,5/40/10,4

26

dystans 112,95

1,9/90/21,095

SIERPIEŃ

Triathlon Stronie Śląskie:

15

Stronie Śląskie

Mistrzostwa Polski w Crosstriathlonie

1/25/8

16

Mistrzostwa Polski na dystansie średnim

3/80/20

16

dystans górskie 22

0,75/16/5

16

dystans górskie 44

1,5/32/10

Triathlon Polska 2015:

23

Bydgoszcz-Borówno

dystans 112,95

1,9/90/21,095

23

Mistrzostwa Polski na dystansie pełnym 226

3,8/180/42,195

WRZESIEŃ

Prime Food Triathlon Przechlewo:

5

Przechlewo

Klubowe Mistrzostwa Polski sztafet

0,25/6,6/1,6

5

dystans 112,95

1,9/90/21,095

5

Sztafety na dystansie 56,5

0,95/45/10,55

6

Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim

1,5/40/10

 

O ENEA

ENEA to jeden z liderów polskiego rynku energetycznego. Należy do grona największych polskich przedsiębiorstw i najsilniejszych marek Jest cieszącym się zaufaniem Klientów sprzedawcą, dystrybutorem i producentem energii.. Sprzedaje ponad 12 proc. a produkuje prawie 8 proc. energii wykorzystywanej w Polsce. Dba o bezpieczeństwo dostaw prądu do mieszkańców północno-zachodniej części kraju.. Ma ok. 2,4 mln Klientów, którym oferuje korzystne, dostosowane do ich potrzeb i oczekiwań produkty. Więcej informacji o firmie i jej ofercie: www.enea.pl.

O FIRMIE KARLIK

Firma Karlik należy do grupy spółek Karlik, które aktywnie działają w branży motoryzacyjnej od 1988 roku, systematycznie rozszerzając swoje portfolio o nowe marki. Firma Karlik Autoryzowany Dealer Volvo oferuje sprzedaż nowych oraz używanych samochodów Volvo, jak również usługi serwisowe i pomoc w zakresie kompleksowej likwidacji szkód komunikacyjnych w obiektach przy ul. Arcybiskupa Baraniaka 4, w Poznaniu oraz przy ul. Poznańskiej 30, w Baranowie k/Poznania.

Spółki Karlik nieustannie pracują nad rozwojem i umocnieniem pozycji silnego dealera multibrandowego w Poznaniu i Wielkopolsce. Oferują najwyższy poziom kompleksowej obsługi klienta zgodnej z międzynarodowymi standardami w branży motoryzacyjnej. Więcej informacji na stronie http://karlik.poznan.pl.

O ENDU SPORT

Endu Sport to nie tylko biznes – to przede wszystkim emocje, energia i show jakie dostarcza firma. Endu sport to kompleksowa organizacja imprez i wydarzeń, zarówno tych sportowych, jak i stricte rozrywkowych o zasięgu ogólnopolskim. Firmę tworzą sportowcy, którzy czynnie uprawiają triathlon, startują w licznych imprezach w Polsce i zagranicą. Dzięki temu każde organizowane wydarzenie ma niepowtarzalną atmosferę, jest zorganizowane profesjonalnie z dbałością o bezpieczeństwo i komfort zawodników oraz kibiców.

Endu Sport to organizator i założyciel największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych – Enea Tri Tour, w którym wzięło udział blisko 6000 zawodników. To także organizator kultowej imprezy w Sierakowie oraz zeszłorocznych debiutów triathlonowych, takich jak: Szczecin czy Kołobrzeg. Endu Sport jest autorem sukcesu największej imprezy triathlonowej w Poznaniu, która od 2015 roku stała się częścią światowego cyklu imprez Challenge Family. Firma otrzymała także licencję na organizację Mistrzostw Europy w triathlonie w 2016 r. właśnie w Poznaniu.

Endu Sport to także kompleksowo organizowane imprezy kolarskie, biegowe, koncerty, imprezy firmowe, seminaria czy targi. To także działalność pro publico bono i wspieranie inicjatyw takich jak np. „Biegiem na pomoc”.

Tri Tour – to pierwszy w Polsce magazyn poświęcony tylko triathlonowi wydawany przez firmę. Można tam znaleźć ciekawe materiały poświęcone przygotowaniom i startom w imprezach sportowych.

Endu Shop jest siecią sklepów ze sprzętem sportowym, w których możliwe jest także jego wypożyczanie. Endu Shop tworzą sportowcy, którzy profesjonalnie doradzają i pomagają dobrać właściwy sprzęt do pływania, biegania czy jazdy na rowerze.

Więcej informacji na stronie http://www.endusport.pl oraz http://endushop.pl.

Dodatkowych informacji udzielają:

Aleksander Rosa

Rzecznik prasowy ENDU SPORT

Prelite Public Relations

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

m.: +48 695 393 751

Beata Grześkowiak

Prelite Public Relations

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

m.: +48 601 065 576

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment