Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

KRONIKA POLICYJNA

Amfetamina w lodówce

Posiadał znaczną ilość substancji psychotropowych- amfetaminę przechowywał w lodówce. Za tego typu przestępstwo ustawa przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową w powiecie międzyrzeckim. Policjanci podczas działań operacyjnych, uzyskali informację, że mieszkaniec Pszczewa, może posiadać narkotyki. Policjanci przystąpili do działania i podczas przeszukania mieszkania 24-latka zabezpieczyli znaczną ilość amfetaminy- ponad 60 gramów. Mężczyzna ukrywał narkotyki w nietypowym miejscu. Amfetaminę zapakował w słoiki i schował w lodówce. Policjanci przeszukali również samochód 24-latka. W jego wnętrzu zabezpieczyli zwitek papieru z zawartością suszu.

Mirosław M. został zatrzymany. Usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych, za co zgodnie z ustawą, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

To kolejny sukces policjantów z Wydziału Kryminalnego międzyrzeckiej jednostki w walce z przestępczością narkotykową. Policjanci w październiku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy uprawiali marihuanę. Kryminalni zabezpieczyli wtedy krzewy oraz susz roślinny. Młodzi mężczyźni w wieku 18 i 22 lat- mieszkaniec Skwierzyny oraz gminy Międzyrzecz, zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty uprawy oraz posiadania środków odurzających, za co może im grozić kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W wyniku działań policjantów, od początku tego roku, zabezpieczono już ponad trzy kilogramy marihuany. W efekcie ich pracy, ok 15 tys. porcji tego nielegalnego specyfiku nie trafiło na rynek.

Policjanci szkolili dyrektorów szkół

„Sposób postępowania dyrektora i kadry kierowniczej szkoły w sytuacjach powzięcia informacji o ewentualnym ataku terrorystycznym, podłożeniu ładunku wybuchowego oraz ataku osób trzecich”- to temat szkolenia, jakie przeprowadziły policjantki z Międzyrzecza dla dyrektorów szkół artystycznych regionów lubuskiego i zachodniopomorskiego.

Często w kryzysowych sytuacjach, kiedy zagrożenie może być bardzo duże, czasu na podjęcie decyzji jest bardzo mało, przydatne są wypracowane procedury. Pomagają one w krótkim czasie zadbać o bezpieczeństwo w różnych niebezpiecznych dla zdrowia i życia sytuacjach. O tym, co robić w konfrontacji z uzbrojonym napastnikiem przekazywały policjantki z Międzyrzecza na szkoleniu dla dyrektorów szkół artystycznych z dwóch województw lubuskiego i zachodniopomorskiego.

Policjantki zaprezentowały dyrektorom film pt. „Wtargnięcie napastnika do szkoły”, który zawiera wskazówki dla pracowników placówek oświatowych, jak zachować się w sytuacji wystąpienia tego rodzaju zagrożenia oraz zasady alarmowania o takim zdarzeniu. Ponadto materiał zawiera prelekcję funkcjonariusza Wydziału Realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji. Film został przygotowany przez władze miasta stołecznego Warszawa oraz Komendę Stołeczną Policji. Jest rekomendowany przez Biuro Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Akademię Obrony Narodowej oraz pozytywnie zaopiniowany Międzyresortowy Zespół do Spraw Zagrożeń Terrorystycznych pod przewodnictwem MSW.

Podobne materiały edukacyjne trafiły już do wszystkich dyrektorów szkół i nauczycieli na terenie całego powiatu. Mają one pomóc w opracowaniu i wdrożeniu odpowiednich procedur na wypadek podobnych okoliczności i zagrożeń w każdej z placówek oświatowych.

Przy okazji spotkania z gronem pedagogicznym, policjantki informowały o idei „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Szczegółowo omawiały, w jaki sposób można korzystać z nowego narzędzia i przedstawiły, w jaki sposób mogą je wykorzystać nauczyciele w swojej codziennej pracy.

Komendant podziękował pracownikom

Policja to nie tylko funkcjonariusze, ale także pracownicy cywilni- z okazji Święta Służby Cywilnej podinsp. Paweł Rynkiewicz Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu podziękował pracownikom cywilnym z KPP w Międzyrzeczu o raz KP w Skwierzynie.

W jednostkach Policji oprócz funkcjonariuszy, pracują również pracownicy cywilni. Bardzo często ich rzetelna praca, zaangażowanie i oddanie w dużej mierze decyduje
o skuteczności policyjnych działań. Święto Służby Cywilnej to doskonała okazja, aby podziękować im za wspaniałą pracę, oddanie i pomoc. Dlatego też Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu podinsp. Paweł Rynkiewicz zorganizował spotkanie ze wszystkimi pracownikami. Podziękował im za pracę i pomoc oraz pełne poświęcenia zaangażowanie. Wszyscy na chwilę usiedli przy wspólnym stole, po to, aby porozmawiać o swoich oczekiwaniach i potrzebach. Komendant złożył wszystkim życzenia wszelkiej pomyślności zarówno w żuciu zawodowym, jak i prywatnym, zdrowia oraz realizacji wszystkich planów i zamierzeń.

Bezpieczeństwo parafii tematem szkolenia

Policjanci z Międzyrzecza zorganizowali szkolenie dla osób duchownych z całego powiatu. Wiele tematów takich, jak m. in. oszustwa, przemoc w rodzinie, zagrożenia związane z funkcjonowaniem parafii i organizowaniem ceremonii kościelnych cieszyło się wielkim zainteresowaniem i zachęcało do dyskusji.

We wtorek 29 listopada w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu odbyło się szkolenie dla osób duchownych. To pierwsze takie spotkanie, ale okazało się, że było bardzo potrzebne, bo na zaproszenie Komendanta odpowiedziało kilkunastu proboszczy z terenu powiatu międzyrzeckiego. Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu podinsp. Paweł Rynkiewicz rozpoczął spotkanie, mówiąc o jego tematyce i o konieczności współpracy osób duchownych z Policją, później policjantki przedstawiły przygotowane prezentacje i omówiły problematykę.

Celem szkolenia było przede wszystkim zwiększenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa osobistego, obiektów sakralnych oraz plebanii. Podczas spotkania policjanci mówili m.in. o sposobach zabezpieczania dóbr kultury pozostawionych na wyposażeniu parafii, zagadnieniach związanych z bezpiecznym przetwarzaniem danych osobowych, rozważnym korzystaniu ze środków komunikacji elektronicznej i bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Na zakończenie spotkania policjantki przedstawiły „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Wytłumaczyły, jak działa to narzędzie i w jaki sposób wpływa ono na zwiększenie bezpieczeństwa w danej okolicy.

Odpowiedzą za włamania

Ich celem były małe sklepy, ale włamali się również do złotnika i ukradli quada elektrycznego, którego dziadkowie kupili swojej wnuczce. Policjanci zatrzymali dwóch sprawców serii włamań. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Międzyrzecza od kilku tygodni pracowali nad sprawami włamań i kradzieży, do których dochodziło najczęściej w małych miejscowościach. W niektórych przypadkach sprawcy, po wejściu do wnętrza pomieszczeń kradli papierosy i pieniądze. Ale odnotowano również przypadki usiłowania włamania, gdzie sprawcom, nie udawało się pokonać zabezpieczeń i wejść do środka. W tym okresie odnotowano również włamanie do złotnika na terenie Międzyrzecza oraz kradzież quada. Okoliczności zdarzeń oraz ustalenia policjantów wskazywały na to, że włamań tych mogły dokonywać te same osoby.

Po zebraniu materiału dowodowego, jego analizie i podjętych działań operacyjnych, policjanci wytypowali sprawców przestępstw. Okazało się, że się nie pomylili. W efekcie swoich działań policjanci zatrzymali dwóch 29-letnich mężczyzn, mieszkańców Międzyrzecza. W ich mieszkaniach oraz na terenie posesji zabezpieczyli również część przedmiotów pochodzących z kradzieży, m.in. elektrycznego quada, którego dziadkowie kupili swojej wnuczce.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nadal zajmują się tą sprawą, nie wykluczają, że ci sami mężczyźni dokonali również innych kradzieży i włamań na terenie powiatu międzyrzeckiego.

Rower wróci do właściciela

Policjanci zatrzymali nieletniego, który ukradł rower wykorzystując nadarzającą się okazję. 16-latek za kradzież roweru odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. „Wpadł” też mężczyzna, który kupił od niego jednoślad, do tego odpowie za posiadanie środków odurzających.

Kolejny raz potwierdziło się powiedzenie, że „okazja czyni złodzieja”. Na początku listopada 2016 roku, policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru, do której miało dojść w Międzyrzeczu, na jednej z klatek schodowych w bloku. Zgłaszający poinformował stróżów prawa, że rower nie był w żaden sposób zabezpieczony.

Policjanci przystąpili do pracy. Zbierali materiał dowodowy, przesłuchiwali świadków zdarzenia oraz prowadzili działania operacyjne. Policjanci nie potrzebowali dużo czasu. Już po kilku dniach trafili na trop przestępcy.

Policjanci dotarli również do mężczyzny, który kupił od 16-latka rower. Podczas przeszukania mieszkania mieszkańca Gorzowa Wlkp., policjanci zabezpieczyli skradziony jednoślad, ale również niewielkie ilości środków odurzających.

Obaj usłyszeli już zarzuty. 16-latek z uwagi na swój wiek za czyn karalny- kradzież roweru, odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Międzyrzeczu, natomiast 22- letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp. odpowie za paserstwo oraz posiadanie środków odurzających. Za tego typu przestępstwa grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, aby dbać o swoje mienie. Do tej kradzieży pewnie by nie doszło, gdyby właściciel roweru odpowiednio go zabezpieczył.

„MIKOŁAJKOWE ZMAGANIA ZERÓWKOWE” w Międzyrzeczu

W międzyrzeckiej Komendzie Policji było bardzo głośno i wesoło. Dzieci z przedszkoli z terenu powiatu międzyrzeckiego walczyły o zdobycie pierwszego miejsca w Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Mikołajkowe Zmagania Zerówkowe”.

Czwartek 8 grudnia 2016 roku to wyjątkowy dzień dla międzyrzeckich policjantów. W ich jednostce było bardzo głośno, gwarno i wesoło, bo policjantów odwiedziły dzieci z zerówek z terenu całego powiatu. Policjanci przygotowali dla nich turniej wiedzy o bezpieczeństwie „Mikołajkowe Zmagania Zerówkowe”. Dzieci musiały wykazać się wiedzą na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W finale powiatowym w Międzyrzeczu wzięło udział aż 48 dzieci z 16 szkół i przedszkoli.

Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim. Zwyciężyły dzieci z Zespołu Edukacyjnego w Brójcach. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu kom. Sławomir Gorący, zamienił się w Świętego Mikołaja i dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Międzyrzeckiego oraz Gminy Międzyrzecz, mógł nagrodzić wszystkie dzieci za udział w konkursie.

Wiktorii, Adamowi i Oliwierowi serdecznie gratulujemy!!!!!!

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment