Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

W Walentynki Pan Sułek zakocha się w Zielonej Górze

Przez ponad 20 lat Krzysztof Kowalewski i Marta Lipińska użyczali swojego głosu Panu Sułkowi i Pani Elizie w komediowym słuchowisku radiowym autorstwa Jacka Janczarskiego pt. „Kocham Pana, Panie Sułku". Czy ktoś z seniorów, i nie tylko, nie zna tego tytułu? To niemożliwe. Wychowały się na nim całe pokolenia radiosłuchaczy.

„Kocham Pana, Panie Sułku" to literacka wersja minisłuchowisk emitowanych w Ilustrowanym Magazynie Autorów, później w Powtórce z rozrywki, w Programie 3 Polskiego Radia. Przez lata Pan Sułek, Pani Eliza, Gajowy Marucha oraz ich przygody przyciągały do radioodbiorników tysiące słuchaczy. Jeżeli jednak kogoś rozśmieszyło to lub owo, zasługa w tym wykonawców radiowych, którzy martwej literze nadali żywy kształt, umiejętnie operując głosem. Jak każdy aktor utożsamiali się oni bardzo solidnie z kreowanymi przez siebie postaciami i do dzisiaj funkcjonują w zbiorowej pamięci jako Pan Sułek i Pani Eliza. Aktorzy postanowili, że warto przedłużyć życie swoich bohaterów i wymyślili „Kocham Pana, Panie Sułku” na żywo, prezentując go w całej Polsce od dłuższego czasu.

Teksty bawią tak samo jak kiedyś, nie straciły nic ze swej aktualności, bo absurd i abstrakcja są wiecznie żywe. Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na walentynkowe przedstawienie „Kocham Pana, Panie Sułku”:

- 15 lutego 2016 r. (poniedziałek), godz. 19:00, Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego, budynek A– 3 (ul. Podgórna 50), Zielona Góra

sulek2 Bilety na wydarzenie w cenie 65 zł można nabyć w kasie Abilet.pl (Zielona Góra, ul. Zamkowa 7/4a, tel. 68 324 47 74), na portalach: abilet.pl, ticketpro.pl oraz w sieciach salonów: Empik, Media Markt, Saturn na terenie całego kraju.

Zakupy grupowe (powyżej 20 osób, 10 % rabatu) prosimy kierować do organizatora. Kontakt z organizatorem; Agencja Artystyczna Monolit, www.monolitart.com.pl, +48 660 860 777, +48 518 522 581, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kontakt dla mediów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

  sulek  Pan Sułek - nieco przerośnięty uczeń, megaloman i łgarz, niepozbawiony jednak nieodpartego uroku.

Pani Eliza - dziewica w starszym wieku, bez pamięci i bezkrytycznie w nim zakochana, znosząca nieustanne obelgi i nieuprzejmości, zawsze gotowa do pomocy i dająca dowody swego przywiązania, co jednak nie bardzo wzrusza Pana Sułka.

Gajowy Marucha - ich towarzysz tropiący przygody tej dziwacznej i zabawnej pary. 

sulek3 Pani Eliza i Pan Sułek od zawsze są kojarzeni z parą wspaniałych aktorów – Martą Lipińską i Krzysztofem Kowalewskim – dzięki nim postaci te stały się bohaterami z krwi i kości, z ich charakterystycznymi głosami i powierzchownością.

Zdjęcia: mat. pras. Agencja Artystyczna Monolit

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment