Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Oświadczenie Burmistrza Skwierzyny - Lesława Hołowni dotyczące Szpitala w Skwierzynie.

Oświadczam, że po wczorajszych uzgodnieniach ze Starostą Międzyrzeckim o odstąpieniu wypowiedzenia umowy na ratownictwo medyczne i podjęcie przez Zgromadzenie Wspólników Uchwały nr 9.2015 z dnia 26.10.2015 r. niezrozumiałe są dla mnie dzisiejsze działania Szpitala w Międzyrzeczu, polegające na kontroli przez Narodowy Fundusz Zdrowia pomieszczeń przeznaczonych przez międzyrzecką lecznicę na siedzibę ratownictwa medycznego przy ul. Roosevelta w Skwierzynie oraz karetek mających tam stacjonować.

                                                                                                     Z poważaniem

                                                                                                   Lesław Hołownia

 W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 miała miejsce akcja protestacyjna w obronie skwierzyńskiego szpitala. W blokowaniu ronda wzięli udział: miejscowi włodarze miasta z Burmistrzem Lesławem Hołownią na czele, Radni Rady Miejskiej w Skwierzynie z Przewodniczącą Rady Zofią Zawłocką, członkowie Dyrekcji i Zarządu oraz personel skwierzyńskiego szpitala, a także mieszkańcy Skwierzyny, zaniepokojeni o los szpitala.

KOMUNIKAT

Wbrew oficjalnym przekazom, Szpital w Międzyrzeczu realizuje plan rozwiązania umowy na realizację usług z zakresu ratownictwa medycznego przez Szpital w Skwierzynie. Dzisiaj w obronie szpitala w Skwierzynie odbyła się blokada ronda w Skwierzynie (zdjęcia w załączeniu). 

28 października (środa) o godz. 11.00 kolejna blokada ronda w Skwierzynie (koło stacji Orlen) a o 12.30 wyjazd do Starostwa w Międzyrzeczu na kolejną pikietę w obronie Szpitala w Skwierzynie. 

Wypowiedzenia kontraktu na realizację świadczeń w ramach Państwowego Ratownictwa Medycznego wykonywanych obecnie przez szpital w Skwierzynie, zagraża bezpieczeństwu zdrowotnemu mieszkańców miasta i gminy Skwierzyna. Pacjenci będą trafiać do szpitala w Międzyrzeczu a nie w Skwierzynie. Odpływ pacjentów spowoduje degradację placówki i zwolnienia pracowników. W pierwszej kolejności pracę mogą stracić ratownicy medyczni. 

Dotychczasowa współpraca, która zabezpiecza mieszkańców Skwierzyny nie uzasadnia tego rodzaju działań ze strony Szpitala w Międzyrzeczu tym bardziej, że w ostatnim okresie Szpital im. R. Śmigielskiego unowocześnił flotę karetek doskonale zwiększając komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Rozwiązanie umowy może doprowadzić do pogorszenia dostępu do świadczeń medycznych dla mieszkańców miasta i gminy Skwierzyna. Ponadto, w związku z wyznaczeniem przez Ministra Obrony Narodowej Skwierzyny, jako lokalizacji dla przyszłej bazy NATO, obniży to możliwości zabezpieczenia medycznego dla stacjonujących tu w przyszłości wojsk. 

Zerwanie umowy to pierwszy krok do likwidacji szpitala w Skwierzynie. To plan, który Międzyrzecz miał od dawna i teraz realizuje go za przyzwoleniem Starostwa Międzyrzeckiego! 

Grupa Nowy Szpital 

Materiał przesłany przez uczestników protestu. Poniżej materiał zdjęciowy z kolejnego dnia protestu - 28.10.2015 r.

 

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment