Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Skwierzyna, dnia 22. października 2015 roku

STANOWISKO RADY MIEJSKIEJ W SKWIERZYNIE PRZECIW WYPOWIEDZENIU UMOWY NA PODWYKONAWSTWO NA USŁUGI W ZAKRESIE PAŃSTWOWEGO RATOWNICTWA MEDYCZNEGO PRZYJĘTE PODCZAS XIII SESJI RADY MIEJSKIEJ W SKWIERZYNIE DNIA 22. PAŹDZIERNIKA 2015 ROKU

Rada Miejska w Skwierzynie jest głęboko zaniepokojona zamiarem wypowiedzenia przez Szpital w Międzyrzeczu umowy na podwykonawstwo na świadczenia w ramach Państwowego Ratownictwa Medycznego wykonywanych obecnie przez Szpital w Skwierzynie. Rada wyrażą swój stanowczy sprzeciw w stosunku do takiego działania.

Dotychczasowa współpraca obu Szpitali, która zabezpiecza mieszkańców Skwierzyny nie uzasadnia tego rodzaju działań ze strony Szpitala w Międzyrzeczu, tym bardziej, że w ostatnim okresie Szpital skwierzyński unowocześnił flotę karetek, zwiększając komfort i bezpieczeństwo pacjentów.

Od wielu lat szpital w Międzyrzeczu podważa sens istnienia szpitala w Skwierzynie. Szpital w Skwierzynie ma pacjentów, jest stabilny finansowo. W przeciwieństwie do Szpitala w Międzyrzeczu, który od wielu lat ma trudności finansowe.

Wypowiedzenie przez Szpital w Międzyrzeczu umowy na realizację świadczeń w ramach Państwowego Ratownictwa Medycznego zagraża bezpieczeństwu zdrowotnemu mieszkańców miasta i gminy Skwierzyna. Pacjenci będą trafiać do szpitala w Międzyrzeczu a nie w Skwierzynie. Odpływ pacjentów spowoduje degradację placówki i ograniczenie usług medycznych dla mieszkańców Skwierzyny. Ponadto, w związku z wyznaczeniem przez Ministra Obrony Narodowej Skwierzyny, jako lokalizacji dla przyszłej bazy NATO, obniży to możliwości zabezpieczenia medycznego dla stacjonujących tu w niedalekiej przyszłości wojsk.

Pracownicy włożyli dużo wysiłku w uratowanie placówki, która kiedyś była w bardzo trudnej sytuacji a dzisiaj służy pacjentom i chce to robić coraz lepiej. Dzisiaj martwią się o pracę.

Rada Miejska Skwierzyny działając w imieniu samorządu, który jest udziałowcem Szpitala w Skwierzynie  wyraża stanowczy protest w stosunku do takiego działania i domaga się od Zarządu i Właściciela Szpitala w Międzyrzeczu – Starosty Powiatu Międzyrzeckiego podjęcia odpowiednich działań w celu zaniechania rozwiązania w/w umowy i zaprzestania tym samym działań na szkodę naszej Spółki – Szpitala w Skwierzynie.

                                                                     Zofia Zawłocka

                                                                     Przewodnicząca

                                                         Rady Miejskiej Skwierzyny

              Informacja z ostatniej chwili:

Z inicjatywy Rady Miejskiej w Skwierzynie, w dniu jutrzejszym tj. 23 października o godz. 14.30 z rynku miejskiego, wyjedzie do Międzyrzecza, autobus "poparcia" dla inicjatywy ratowania skwierzyńskiego szpitala. Chętni do wyjazdu, mieszkańcy Skwierzyny, wezmą udział w Nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu Międzyrzeckiego w przemiotowej sprawie.

 PILNE!

Nastąpiła zmiana godziny wyjazdu autobusu i miejsce wyjazdu. Wyjazd o godz. 14.00 z parkingu na stacji paliw Orlen (przy rondzie).

 

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment