Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

LUBUSKA POLICJA - DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH

Lubuska Policja zachęca do wstąpienia w jej szeregi. Ten szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym jest przeznaczony dla odpowiedzialnych osób. Złóż odpowiednie dokumenty i dołącz do lubuskich stróżów prawa. Tu każdy może znaleźć miejsce dla siebie wykorzystując swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie, aby realizować nasze główne hasło #POMAGAMYICHRONIMY.

Zawód policjanta to wyzwania, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa służba, w której każdy może znaleźć miejsce dla siebie, gdzie jego umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Służba prewencyjna, dzielnicowa, kryminalna, dochodzeniowo-śledcza, ruchu drogowego, policyjni antyterroryści, technicy kryminalistyki, profilaktycy, psycholodzy, przewodnicy psów, policjanci z laboratorium kryminalistycznego, rzecznicy prasowi, funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą, korupcyjną, cybernetyczną, narkotykową czy zorganizowaną. To tylko niektóre możliwe drogi, które można obrać decydując się na służbę w szeregach Policji. Z pewnością to wymagająca misja, która kosztuje wiele wyrzeczeń nie tylko samych zainteresowanych ale i ich rodzin. Ale to także gwarancja realizowania swoich pasji, którą jest pomoc innym i zwalczanie wszelkich mechanizmów przestępczych. Wielu już wybrało tę drogę i służy wiernie Narodowi. Można realizować dużo pożytecznych zadań, które mają jeden wspólny cel - reagowanie na wszelkie formy łamania prawa. W garnizonie lubuskim służy ponad 2,7 tysiąca policjantów, których praca jest oceniana bardzo wysoko. W minionym roku wstąpiło do nas 181 kolejnych. Dołącz do drużyny profesjonalistów. Zostań jednym z nas.

REKRUTACJA 2021

Informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej można znaleźć na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (www.policja.pl) lub na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji  (www.lubuska.policja.gov.pl)., bądź też kontaktując się z Zespołem ds. Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. tel. 47 791 1260, 47 791 1261, 47 791 1262.

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

LUBUSCY POLICJANCI ODDALI HOŁD POLEGŁEMU KOLEDZE. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

Punktualnie o godzinie 12 w województwie lubuskim i w całej Polsce zawyły policyjne syreny. W ten sposób oddaliśmy hołd i cześć poległemu na służbie policjantowi z Raciborza. Całe policyjne środowisko zjednoczyło się w tej wyjątkowej, ale niestety smutnej chwili. „Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia” - aspirant Michał Kędzierski wypełnił słowa roty policyjnego ślubowania do końca.

Charytatywne serce czeka na Twoje nakrętki! #POMAGAJMY

Przy Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu stanęło wielkie metalowe serce służące do zbierania plastikowych nakrętek, dzięki którym można będzie pozyskać fundusze na rzecz osób potrzebujących. Kształt pojemnika nie jest przypadkowy, odzwierciedla on bowiem chęć niesienia pomocy innym. Dzięki takiej formie nie tylko niesiemy pomoc, ale i dbamy o środowisko, ponieważ zebrane plastikowe nakrętki zostaną poddane recyklingowi.

Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu inspektor Paweł Rynkiewicz oraz władze gminy Międzyrzecz na czele z burmistrzem Remigiuszem Lorenzem wspólnie połączyli siły, by nieść pomoc osobą najbardziej potrzebującym. Dzięki zebranym nakrętkom będzie można pozyskać fundusze na leczenie czy rehabilitację osób niepełnosprawnych. Aktualna sytuacja pandemiczna w kraju nie ułatwia dostępu do osób wymagających wsparcia, jednakże dzielnicowi pełniący służbę na podległych rewirach służbowych doskonale znają potrzeby i problemy swoich podopiecznych i zawsze służą pomocą. Hasło "Pomagamy i Chronimy" towarzyszy każdemu funkcjonariuszowi od początku wstąpienia w szeregi Policji, co odzwierciedla się chociażby w licznych akcjach charytatywnych organizowanych przez funkcjonariuszy. Policjanci od dłuższego czasu pomagają zbierając plastikowe nakrętki i przekazując je na cele charytatywne. Te zebrane przy siedzibie międzyrzeckiej Policji zostaną przekazane organizatorom akcji dobroczynnych na rzecz chorych dzieci. Międzyrzeccy policjanci zachęcają do wspólnego zapełniania serca nakrętkami.

Pomagajmy razem!

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Sojusz, współpraca, bezpieczeństwo - policjanci przywitali kolejną zmianę żołnierzy wojsk amerykańskich

W Komisariacie Policji w Skwierzynie odbyło się oficjalne przywitanie kolejnej zmiany wojsk amerykańskich stacjonujących w 35 Dywizjonie Rakietowym Obrony Powietrznej w Skwierzynie. Komendant komisariatu, komisarz Krzysztof Kozłowski w rozmowie z żołnierzami podkreślił potrzebę współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa oraz zapoznał ich z aspektami służby w polskiej Policji.

Do spotkania między komendantem Komisariatu Policji w Skwierzynie komisarzem Krzysztofem Kozłowskim, a podpułkownik Stacy Moore Dowódcą Wojsk Amerykańskich stacjonujących w Skwierzynie doszło w poniedziałek ( 26 kwietnia ). W trakcie spotkania poruszono tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem pobytu żołnierzy Paktu Północnoatlantyckiego na terenie powiatu międzyrzeckiego. Omówiono między innymi kwestie infrastruktury drogowej, usytuowania ważnych instytucji państwowych czy spędzania czasu wolnego przez żołnierzy amerykańskich poza koszarami.  Głównym założeniem spotkania było zacieśnienie współpracy między formacjami oraz oficjalne przywitanie wojsk sojuszniczych w społeczeństwie powiatu międzyrzeckiego przez Policję. Całości spotkania towarzyszyły specjalne środki sanitarne, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Łączy nas miłość do munduru, braterstwo i sprawiedliwość. Ten przekaz pokazuje jak wielkim szacunkiem darzą się dwie formacje, których przedstawicielami są policjanci i żołnierze

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

#pomagamyichronimy – dzielnicowy zdjął z torowiska mężczyznę tuż przed nadjeżdżającym szynobusem

Dzielnicowy ze Skwierzyny - aspirant Roman Grabowski w ostatniej chwili odepchnął mężczyznę z torowiska, tuż przed nadjeżdżającym szynobusem. Desperat chciał popełnić samobójstwo, ale dzięki skutecznej interwencji policjanta, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Uratowanym mężczyzną zajęli się medycy.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Skwierzynie - aspirant Roman Grabowski po uzyskaniu informacji od dyżurnego o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo skacząc pod pociąg, pilnie pojechał we wskazane miejsce. Sprawny i szybki dojazd możliwy był dzięki doskonałemu rozpoznaniu topografii terenu oraz wytypowaniu miejsca gdzie mógł znajdować się desperat. Po dotarciu rozpoczął intensywne poszukiwania mężczyzny w rejonie torowiska. W pewnej chwili zauważył nadjeżdżający szynobus poruszający się w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego, a następnie w niedalekiej odległości od nadjeżdżającego szynobusu siedzącego przy torach mężczyznę. Ten nie reagował na jego nawoływania oraz na nadawane sygnały dźwiękowe przez maszynistę. Sytuacja była dynamiczna i liczyły się sekundy. Aspirant Roman Grabowski widząc, że mężczyzna nie reaguje podbiegł do niego, złapał za tułów i dynamicznym ruchem odepchnął z torowiska tuż przed nienadjeżdżającym pociągiem. Po całej sytuacji uratowany mężczyzna zachowywał się bardzo apatycznie i nie chciał odpowiadał na pytania funkcjonariuszy. Wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego podjął decyzje o przetransportowaniu go do specjalistycznej placówki medycznej.

Praca w Policji niesie ze sobą wiele emocji, a funkcjonariusze codziennie zmagają się z sytuacjami, które wymagają od nich podejmowania błyskawicznych i trudnych decyzji. Aspirant Roman Grabowski po raz kolejny udowodnił, że potrafi odnaleźć się nawet w najtrudniejszych interwencjach.

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Mobilizacja służb dla dobra pacjentów - policjanci zabezpieczali ewakuację szpitala

Policjanci Komendy Powiatowej w Międzyrzeczu pomagali przy ewakuacji pacjentów ze skwierzyńskiego szpitala. Dzięki ich pomocy udało się sprawnie przeprowadzić całą akcje, a pacjenci bez przeszkód mogli dotrzeć do innych specjalistycznych placówek medycznych.

We wtorek (20 kwietnia) Policjanci z Międzyrzeckiej Policji wraz z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej pomagali przy zabezpieczeniu ewakuacji Skwierzyńskiego Szpitala w związku z pandemią Covid-19. Ważne w podjętych działaniach było usprawnienie odbywających się przewozów pacjentów do odpowiednich placówek. Dzięki sprawnej współpracy służb oraz ich  zaangażowaniu przeprowadzone działania wyszły sprawnie i obeszły się bez przeszkód.  Głównymi zadaniami na jakich skupili się Policjanci był nadzór i kierowanie ruchem na skrzyżowaniach, aby umożliwić sprawny transport chorych.

Policjanci od początku wybuchu pandemii koronawirusa wykazują się dużym zaangażowaniem i ciężką pracą w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom. Pełnilimy służbę na granicach, sprawdzamy osoby pozostające na kwarantannie czy izolacji domowej, reagujemy na przypadki łamania obostrzeń sanitarnych.

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Pojazdem niedopuszczonym do ruchu i w fatalnym stanie technicznym- zatrzymany do kontroli przez międzyrzeckich Policjantów

Kierujący quadem został zatrzymany do kontroli drogowej w jednej z miejscowości powiatu Międzyrzeckiego, w trakcie kontroli okazało się że pojazd jest niedopuszczony do ruchu, nie posiada ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej oraz posiada liczne usterki techniczne. Kierującego w związku z popełnionymi wykroczeniami ukarano wysoką grzywną oraz zakazano dalszej jazdy

Policjanci wydziału ruchu drogowego pełniący służbę w niedzielę 18 kwietnia w trakcie patrolu radiowozem nieoznakowanym zauważyli kierującego pojazdem typu quad, który nie posiadał tablicy rejestracyjnej oraz niezębnego wyposażenia pojazdu. Po zatrzymaniu do Policyjnej kontroli okazało się, że kierowany przez mężczyznę pojazd jest niedopuszczony do ruchu, posiada liczne usterki techniczne oraz nie jest ubezpieczony. Kierujący tym pojazdem tłumaczył się, iż wyjechał na drogę tylko po to aby się przejechać i korzystać z ładnej pogody i że doskonale zdawał sobie sprawę, iż takim pojazdem po drogach publicznych poruszać się nie można. Mundurowi wyjaśnili kierującemu jakie zagrożenia wiążą się z kierowaniem pojazdem, bez wymaganego wyposażenia, uniemożliwili kontynuowanie jazdy, a w związku z popełnionymi wykroczeniami nałożyli wysoki mandat karny.

Na rynku coraz więcej jest pojazdów ( cross, quad ),które nie posiadają niezbędnej homologacji i nie da się ich zarejestrować aby poruszać po drogach publicznych. Takie pojazdy mogą jeździć tylko po zamkniętych torach, a na wyznaczone miejsca należy je transportować innymi pojazdami np. lawetą.

Policjanci przypominają o obowiązujących przepisach. Poruszając się pojazdem mechanicznym po drogach publicznych musi posiadać on niezbędną homologację, być zarejestrowany i ubezpieczony oraz posiadać aktualne badania techniczne. Spełniając te warunku dbamy wspólnie o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu.

Mężczyzna chciał skoczyć z trzeciego piętra - uratowali go policjanci

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który stał na parapecie okna na trzecim piętrze, chcąc popełnić samobójstwo. Na miejscu błyskawicznie zjawili się policjanci, którym udało się zlokalizować mieszkanie desperata. Liczyły się sekundy, bo mężczyzna w każdej chwili mógł skoczyć. Starszy posterunkowy Tomasz Leśniak wykorzystał chwilę nieuwagi mężczyzny i dynamicznym ruchem złapał go za rękę, wciągając do środka mieszkania.

Starszy posterunkowy Tomasz Leśniak z ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz dzielnicowa sierżant sztabowy Agnieszka Chmielewska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu w dniu 17 kwietnia (sobota) pełnili wspólnie służbę na terenie Międzyrzecza. W godzinach popołudniowych zostali zadysponowani przez dyżurnego jednostki do mężczyzny, który stał na parapecie okna na trzecim piętrze krzycząc, że skoczy. Mundurowi szybko ustalili w którym mieszkaniu znajduje się mężczyzna i podjęli decyzję, aby sierżant sztabowy Agnieszka Chmielewska pozostała na dole, gdzie namawiała go do zejścia z parapetu i wejścia do środka. Wszystko po to, aby już będąc bezpiecznym wspólnie mógł porozmawiać z policjantami i rozwiązać problemy. W tym czasie starszy posterunkowy Tomasz Leśniak wszedł do mieszkania, gdzie znajdował się desperat. Po wejściu zauważył mężczyznę, który na jego widok złapał się mocno za framugę okna twierdząc że skoczy. Liczyły się ułamki sekund, policjant bez wahania wykorzystał moment, w którym desperat wyjrzał na zewnątrz i złapał go za rękę, a następnie dynamicznym ruchem wciągnął do mieszkania. Mężczyzna jednak nie odpuszczał i zaczął się wyrywać policjantowi, krzycząc że chce ze sobą skończyć. Funkcjonariusz zmuszony był do założenia desperatowi kajdanek, które ostatecznie uspokoiły mężczyznę. Po chwili w mieszkaniu zjawiła się sierżant sztabowy Agnieszka Chmielewska wraz z będącymi ma miejscu ratownikami medycznymi którzy podjęli decyzję o poddaniu mężczyzny niezbędnym badaniom.

Policjanci na co dzień zmagają się z różnymi sytuacjami, służba w Policji to odpowiedzialność, obowiązek i chęć niesienia pomocy innym - nawet z narażeniem życia. Międzyrzeccy funkcjonariusze po raz kolejny stanęli na wysokości zadania.

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu.

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment