Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

KRONIKA POLICYJNA

Funkcjonariusz aresztu śledczego zapobiegł nieszczęściu

26-letni funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu kpr. Tomasz Chwirot będący na zakupach, zapobiegł tragedii- nie dopuścił, aby kompletnie pijany mężczyzna wyjechał na ulice Międzyrzecza. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu nadkom. Sławomir Gorący uroczyście wręczył mu list gratulacyjny i podziękował za bohaterski czyn.

Do zdarzenia doszło w dniu 30 lipca 2019 roku ok. godz. 20:30 na terenie Międzyrzecza. Funkcjonariusz będąc w sklepie zauważył, jak do pojazdu marki Mercedes, który był zaparkowany przed sklepem, za kierownicę wsiada mężczyzna mający problem z utrzymaniem równowagi, po czym próbuje odjechać. Tomasz Chwirot widząc to, podbiegł do pojazdu, otworzył drzwi kierowcy, unieruchomił silnik i odebrał kluczyki mężczyźnie, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a jego samego przytrzymał do czasu przyjazdu policjantów. Po przeprowadzeniu badania na trzeźwość, okazało się, że ma on niemal trzy promile alkoholu w organizmie. Do tego mężczyzna nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania a pojazd nie ma ważnych badań technicznych.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu nadkom. Sławomir Gorący uroczyście przekazał listy gratulacyjne, zarówno dla Tomasza Chwirota za jego bohaterski czyn, jak i Dyrektora Aresztu Śledczego mjr Radosława Jaźwińskiego, gratulując mu takiego podwładnego. Nadkom. Sławomir Gorący powiedział, że działanie kpr. Tomasza Chwirota zasługuje na wielki szacunek i wdzięczność, nie tylko ze strony nieodpowiedzialnego kierowcy i jego najbliższych, ale ze strony całego społeczeństwa. Dzięki takim osobom jak Tomasz Chwirot, możemy czuć się bezpiecznie poruszając się po drogach a jego postawa jest godna naśladowania.

Potrzebę kontroli lasów zgłosili mieszkańcy za pomocą KMZB

Będą wspólne patrole dzielnicowych ze strażnikami leśnymi. Podczas spotkania w Posterunku Policji w Pszczewie funkcjonariusze omawiali szczegóły. Taka potrzeba wynika ze zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Pszczewie oraz Trzcielu będą patrolować tereny leśne wspólnie ze strażnikami leśnymi z Trzciela oraz Międzychodu. Podczas spotkania w poniedziałek 26 sierpnia omawiali szczegóły wspólnych działań. Potrzebę częstych kontroli lasów zgłosili mieszkańcy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, którzy zwrócili uwagę, że zdarzają się przypadki łamania prawa, gdzie drogami leśnymi kierowcy jeżdżą quadami, bardzo często z nadmierną prędkością, zagrażając w ten sposób sobie, pieszym oraz zwierzętom.

Funkcjonariusze podczas wspólnych służb będą starali się wyeliminować to zagrożenie. O wynikach swoich działań poinformują za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci przypominają:

Jeśli nie czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy, widzisz nieprawidłowości w oznakowaniu dróg lub spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym- zgłoś to policjantom. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz to zrobić bez wychodzenia z domu i podawania swoich danych w kilka minut. Każde zgłoszenie jest weryfikowane i przekazane do realizacji.

Policjant z wielkim sercem dla zwierząt

Policjant z wielkim sercem dla zwierząt. Dopiero odebrał swój pierwszy, chyba najważniejszy w zawodowej karierze awans na starszego posterunkowego. Podczas uroczystości Święta Policji w Rokitnie jego rodzice i rodzina pękali z dumy zwłaszcza, że ojciec również był policjantem. Miłość do zwierząt odziedziczył po rodzicach, dlatego nie mógł być obojętny, gdy zobaczył błąkającego się po ulicach szczeniaczka.

St. post. Oskar Wilski podtrzymuje tradycję rodzinną i tak jak jego ojciec, wstąpił w szeregi Policji. Niestety jego ojciec po bardzo poważnym wypadku w służbie w 2006 roku, w wyniku którego stracił nogę, i przeszedł na rentę. Z jednej strony obawy o syna, a z drugiej duma rodziców, gdy po raz pierwszy zobaczyli go w policyjnym mundurze. Oskar ma 23 lata i pełni służbę w patrolu interwencyjnym Komisariatu Policji w Skwierzynie.

Dzisiejszej nocy (30/31 lipca) okazało się, że st. post. Oskar Wilski odziedziczył po ojcu nie tylko pasję do policyjnego munduru. Również miłość do zwierząt. Dopiero co jego ojciec przygarnął przepięknego owczarka, którym z różnych przyczyn jego wcześniejsza rodzina nie mogła się już zajmować. W nocy podczas patrolowania skwierzyńskich ulic st. post. Oskar Wilski zauważył błąkającego się szczeniaczka. Rozglądał się po ulicach, ale nigdzie nie było jego właściciela. Pełen ciepła i przepełniony miłością do zwierząt, nie mógł go tak zostawić samego na ulicy i postanowił się nim zaopiekować. Jeżeli nie zgłosi się jego właściciel, to na stałe zamieszka w domu policjanta.

Justyna Łętowska

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment