Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Najpiękniejsza Wieś Lubuska 2019


Rusza dziesiąta jubileuszowa edycja konkursu „Najpiękniejsza Wieś Lubuska 2019”. Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy sołectwa z terenu województwa lubuskiego. Konkurs ma inspirować mieszkańców wsi województwa lubuskiego i upowszechniać najlepsze wzorce działania poszczególnych sołectw.

Konkurs „Najpiękniejsza Wieś Lubuska” odbywa się od 2010 r. Tegoroczna edycja jest jubileuszową. Celem konkursu jest identyfikacja i analiza możliwych do przeniesienia dobrych praktyk w zakresie rozwoju obszarów wiejskich oraz przekazywanie tych informacji. Wybierając zwycięskie miejscowości jury bardzo dużą uwagę zwraca na społeczne zaangażowanie miejscowej ludności w życie i codzienność wsi. Komisja chce docenić kultywowanie tradycji oraz szeroko rozumiany rozwój miejscowości, przekazywanie wartości i obyczajów. Ważnym aspektem w ocenianiu jest również stwarzanie przestrzeni do realizacji nowych pomysłów, które jednoczą mieszkańców zarówno starszego, jak i młodszego pokolenia. O szczegółach mówili dziś Arkadiusz Dąbrowski – dyrektor Departamentu PROW oraz Edward Jednoszewski, prezes Lubuskiego Stowarzyszenia Sołtysów.
Termin składania zgłoszeń od 26 sierpnia do 13 września 2019 roku (decyduje data wpływu). Ocena formalna zgłoszeń przez Komisję Konkursową oraz wizytacja w wybranych 10 miejscowościach - od 16 września do 5 października 2019 roku. Planowany termin podsumowania konkursu – początek października 2019 roku.

Tegoroczne nagrody i wyróżnienia

Miejsce        

Wysokość nagrody
I        
15 000 zł

II        
12 000 zł

III        
10 000 zł

IV        
5 000 zł

V        
3 000 zł

VI - X        
1 000 zł – tytułem wyróżnienia

Więcej informacji: http://lubuskie.pl/news/25800/27/Najpiekniejsza-Wies-Lubuska-2019/

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment