Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

„NOWINKA” po raz kolejny zachwyca i zwycięża


W miniony weekend Zespół Taneczny „NOWINKA” działający przy Zespole Edukacyjnym w Skwierzynie oraz Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej brał udział w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca w Lęborku. „NOWINKA" w zmaganiach tanecznych przedstawiła aż 7 choreografii przygotowanych przez Kierownika Artystycznego Zespołu- Manuelę Mamys. Wszystkie zostały nagrodzone pucharami.

Festiwal rozpoczął się o godz. 08:00, dlatego też nasi tancerze musieli wyjechać do Lęborka przed północą. Zwarci i gotowi, najmłodsi i ich starsi koledzy i koleżanki z Zespołu zaprezentowali się w trzech kategoriach wiekowych. Jeden z układów tanecznych „Dżungla” miał swój sceniczny debiut, ponieważ po raz pierwszy był prezentowany przed szeroką publiką oraz poddany pod ocenę bardzo wymagającego jury.

Pierwsze do boju stanęły młodsze grupy, które zaprezentowały się w kategorii Inscenizacje taneczne oraz Inne propozycje taneczne do lat 11. Po do boju stanęli starsi tancerze w wieku 12 - 15 lat oraz powyżej 15 lat. Po zaprezentowaniu 7 prezentacji tanecznych biorących udział w Festiwalu nadszedł czas na ogłoszenie wyników.

Radość tancerzy była ogromna, gdyż wszystkie choreografie zostały docenione przez jury i bardzo wysoko nagrodzone. „NOWINKA” zdobyła jedno pierwsze miejsce, aż 4 miejsca drugie oraz dwa miejsca 3.

Poniżej rezultaty:

I miejsce- „DISCO PARTY”- Inne propozycje taneczne 7-11 lat- Skwierzyna

II miejsce- „CZERWONY KAPTUREK”- Inne propozycje taneczne 7-11 lat- Przytoczna

II miejsce- „METAMORFOZA”- Inscenizacja taneczna 7-11 lat - Skwierzyna

III miejsce- „DŻUNGLA”- Inscenizacja taneczna 7-11 lat - Przytoczna

II miejsce- „BLASK MROKU”- Inscenizacja Taneczna pow. 15 lat- Skwierzyna

II miejsce- „STRZAŁA AMORA”- Taniec współczesny 12-15 lat- Przytoczna

III miejsce- „OMEN”- Inne propozycje pow.15 lat- Skwierzyna/Przytoczna

Tancerze Zespołu „NOWINKA” w Skwierzynie składają serdeczne podziękowania dla Burmistrza Skwierzyny Pana Lesława Hołowni za wsparcie jakie otrzymują, mając nadzieję, że nagrody zdobywane na Festiwalach to największe podziękowanie za okazaną pomoc.

Dzieci i młodzież tańcząca w Zespole składa również serdeczne podziękowania dla swojej instruktorki Manueli Mamys za wspaniałe przygotowanie ich do festiwalu oraz rodzicom za pomoc podczas przedsięwzięcia, która przy tak dużej liczbie podopiecznych jest zawsze nieoceniona.

Wyjazd Zespołu Tanecznego „NOWINKA” ze Skwierzyny współfinansowany został ze środków w ramach otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadań publicznych ujętych w Programie Współpracy Gminy Skwierzyna z organizacjami pozarządowymi na rok 2015.

 

 

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment